Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Chcą spełnić marzenie o Pałacowym Ogrodzie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Chcą spełnić marzenie o Pałacowym Ogrodzie
   03 IMG_6725.JPG
   3.jpg
   3A.jpg
   4A.jpg
   01 IMG_6707.JPG
   02 IMG_6715.JPG
   03 IMG_6686.JPG
   01 IMG_6634.JPG
   02 IMG_6680.JPG

   W środę, 15 listopada przed budynkiem Pałacu Młodzieży odbyło się sadzenie krokusów, tulipanów i przebiśniegów. W wydarzeniu brali udział rodzice wraz z dziećmi i pracownicy placówki. Wszyscy z nadzieją, że wiosną trawniki przed budynkiem zamienią się w kolorowy dywan pełen kwiatów! Cebulki podarował placówce jeden z rodziców uczestnika pałacowych zajęć.

   Kolejnym ciekawym wydarzeniem tego dnia było spotkanie ze studentami VI semestru studiów, kierunek: Architektura Krajobrazu, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT w Szczecinie. Są oni autorami prac - projektów zagospodarowania terenu przeznaczonego dla dzieci i młodzieży, z elementami ogrodu sensorycznego, które można oglądać przy sekretariacie Pałacu Młodzieży. Wizualizacje powstały w ramach współpracy z uczelnią, pod kierunkiem dr inż. arch. Magdaleny Rzeszotarskiej-Pałki.

   AUTORZY PRAC: Chudziak Zuzanna, Gałaj Albertyna, Kasowska Agata, Kłonowski Bartosz, Landowska Magdalena, Maciąg Natalia, Markiewicz Natalia, Mikołajczak Martyna, Oklasińska Natalia

   Młodzi ludzie w trakcie zajęć zaprojektowali teren przed placówką zamieniając go w barwny kwiecisty ogród pełen roślin. Jest w nim również miejsce na ekspozycję prac uczestników i scena do prezentacji. Nie brakuje też ławek, gdzie w wolnych chwilach – w przerwie między zajęciami – uczestnicy i ich rodzice mogą przysiąść, w otoczeniu pięknych roślin i drzew.

   Podczas spotkania z uczestnikami pałacowych pracowni oraz ich rodzicami, autorzy opowiedzieli o swoich pracach – czym kierowali się projektując przestrzeń przez Pałacem Młodzieży i co było dla nich ważne. Wszyscy zgromadzeni z zainteresowaniem oglądali wystawę pełni nadziei na to, że kiedyś przed Pałacem Młodzieży rozkwitnie PAŁACOWY OGRÓD!

   To już kolejny etap w ramach akcji PAŁACOWY OGRÓD. W marcu tego roku dzięki współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Szczecinie, na asfaltowym terenie przed Pałacem zasadzono w donicach kilka drzew.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!