Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Zanim zdecydujesz, przyjdź na targi edukacyjne

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zanim zdecydujesz, przyjdź na targi edukacyjne

   Targi edukacyjne „Szczecin zaprasza na studia” dedykowane są młodzieży szkół średnich, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki rozwoju. Podczas wydarzenia młodzi ludzie będą mogli poznać ofertę szczecińskich uczelni, porozmawiać z przedstawicielami lokalnych firm i wziąć udział w ciekawych warsztatach. Targi edukacyjne odbędą się 15 listopada w Technoparku Pomerania w Szczecinie. 

   Organizatorem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, która realizuje je w ramach projektu Akademicki Szczecin.

   - Wybór studiów, podjęcie decyzji kim zostać w przyszłości, to niezwykle trudny moment i poważne wyzwanie dla młodych ludzi. W tym kluczowym momencie chcemy być dla nich wsparciem – mówi Marek Kubik, prezes ARMS. - Podczas targów mamy zamiar pokazać uczniom różne możliwości związane zarówno z edukacją wyższą jak i karierą zawodową w naszym mieście. Szczecin rozwija się dynamicznie w wielu sektorach, a po studiach czy nawet w ich trakcie można spokojnie znaleźć dobrą pracę przy ciekawych, dobrze płatnych  projektach. 

   Podczas wydarzenia “Szczecin zaprasza na studia”  prezentować się będą lokalni przedsiębiorcy oraz szczecińskie ośrodki akademickie. Uczestnicy targów będą mogli również wziąć udział w ciekawych i inspirujących warsztatach, dzięki którym nauczą się jak efektywnie planować swoją przyszłość, by osiągnąć sukces zawodowy i osobisty.

    

   - Tematyka warsztatów jest bardzo zróżnicowana, a dotyczy takich zagadnień jak np.: rozpoczęcia kariery w IT, sposobów na pokonanie stresu czy zrobienia dobrego wrażenia podczas rozmowy kwalifikacyjnej - mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. 

    

   Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są uczniowie wszystkich szkół średnich, w szczególności klas maturalnych i przedmaturalnych. Aby wziąć udział w targach należy  do 10 listopada 2022 r. napisać maila na adres: sekretariat@arms-szczecin.eu lub zadzwonić pod numer: 880-328-288. 

   Akademicki Szczecin. Projekt jest realizowany we współpracy z Miastem, ze szczecińskimi uczelniami i lokalnym biznesem. Inicjuje i koordynuje szereg działań, które mają zapewnić młodym ludziom jak najlepsze warunki studiowania w Szczecinie oraz służyć całemu środowisku akademickiemu. Akademicki Szczecin ma również pomagać absolwentom w rozpoczęciu kariery zawodowej. W ramach projektu działa wiele programów, wśród nich: stypendia i nagrody prezydenta miasta, programy mieszkaniowe dedykowane studentom i absolwentom. W tym roku uruchomiona została także platforma kooperacyjna - serwis poświęcony wymianie informacji między samorządem, uczelniami i biznesem (kooperacja.szczecin.eu).

   Więcej na stronie: www.szczecin.eu/pl/akademicki-szczecin

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!