Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Wrócił „Pierwszy dzienniczek ucznia”, czyli pożegnanie z przedszkolami

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Wrócił „Pierwszy dzienniczek ucznia”, czyli pożegnanie z przedszkolami
   DSC_0761.JPG
   DSC_0812.JPG
   DSC_0828.JPG
   DSC_0830.JPG
   DSC_0844.JPG

   Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, powróciła urocza szczecińska tradycja uroczystego pożegnania najstarszych roczników przedszkolaków.

   Wakacje to czas, w którym niektórzy najmłodsi mieszkańcy Szczecina pożegnają się ze swoją dotychczasową placówką i po letniej przerwie wstąpią w szeregi uczniów szkół podstawowych. Z tej okazji, podobnie jak przed laty, na placu przed Urzędem Miasta dzieci z najstarszych grup z czterech publicznych przedszkoli, zatańczyły poloneza.

   - Już dosłownie za chwilkę rozpoczniecie wakacje, po których po raz pierwszy pójdziecie do szkoły. To duża zmiana, ale jednocześnie mogę Was zapewnić, że czeka też na Was ogromna i wspaniała przygodapowiedziała do zgromadzonych przedszkolaków Lidia Rogaś – zastępca prezydenta Miasta Szczecin.Cieszę się, że możemy dziś wspólnie uczestniczyć w tak wyjątkowym wydarzeniu. To naprawdę wspaniały moment, który z całą pewnością warto zapamiętać.

   W symbolicznej ceremonii pn. „Pierwszy dzienniczek ucznia”, podczas której zgłoszona została gotowość do pójścia do szkoły, udział wzięli podopieczni z czterech szczecińskich publicznych przedszkoli:

   - Przedszkola Publicznego nr 31 „Żaczek”,

   - Przedszkola Publicznego nr 30 „Chochlik”,

   - Przedszkola Publicznego nr 18 „Wesoła 18”,

   - Przedszkola Publicznego nr 4.

   Po uroczystym odtańczeniu poloneza, na ręce dyrekcji poszczególnych przedszkoli złożone zostały pierwsze dzienniczki ucznia, które już od 1 września towarzyszyć będą najmłodszym w trakcie ich nauki w szkołach podstawowych.

   Tegorocznym absolwentom przedszkoli, w tym wyjątkowym wydarzeniu, oprócz najbliższych, towarzyszyli również przedstawiciele Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin, Renata Łażewska - przewodnicząca Rady Miasta oraz mieszkańcy Szczecina.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!