Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Uczniowie otrzymali wyróżnienia

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Tuż przed wakacjami, 439 uczniów najbardziej uzdolnionych uczniów ze szczecińskich szkół otrzymało nagrody od prezydenta miasta.  Uroczystość tradycyjnie już odbyła się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie.

   -  Jestem niezmiernie dumny, że mamy w Szczecinie tak zdolnych uczniów. Cieszę się, że dziś mogę się tu z Wami spotkać, podziękować za Waszą ciężką pracę oraz pogratulować osiągniętych wyników i sukcesów. Jesteście przyszłością naszego Miasta – powiedział podczas dzisiejszej uroczystości Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – Już za dosłownie chwilę rozpoczniecie upragnione wakacje. Życzę Wam aby te wspaniałe letnie dni, były przepełnione w pełni zasłużonym odpoczynkiem i dobrą zabawą. Jednocześnie jak zawsze mam nadzieję, że spotkamy się tu również w przyszłym roku, po to bym po raz kolejny mógł wręczyć Wam wyróżnienia, które będą efektem Waszej ciężkiej pracy.

   W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 595 wniosków o przyznanie  wyróżnienia. Następnie, specjalnie powołana Komisja w skład której wchodzili m.in. przedstawiciel Komisji ds. Edukacji Rady Miasta, przedstawiciele Wydziału Oświaty, dyrektorzy szkół, a także specjaliści z zakresu poszczególnych przedmiotów  weryfikowali złożone dokumenty i przyznawali punkty za poszczególne osiągnięcia. Na tej podstawie została utrozono lista nagrodzonych, na której w tym roku znalazło się łącznie 439 uczniów. 238 z nich to wychowankowie szkół podstawowych, a 201 szkół ponadpodstawowych. Łączna wysokość nagród przyznanych wyniosła blisko 190 000 złotych. 

   Najwyższe wyróżnienia

   Najwyższą nagrodę, pośród uczniów uczęszczających do szkół podstawowych, otrzymała uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej  Nr 1 Społecznego Towarzystwa Oświatowego uzyskując 312 punktów.

   Z kolei w szkołach ponadpodstawowych największe wyróżnienie przypadło uczennicy XIII Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7. Licealistka za swoje osiągnięcia naukowe zgromadziła łącznie 605 punktów.

   Kto może ubiegać się o przyznanie nagrody?

   Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin dla uczniów za wybitne osiągnięcia szkolne wręczane są co roku. O ich przyznanie może się ubiegać uczeń, który posiada w danym roku szkolnym wybitne osiągnięcia w nauce w zakresie wiedzy i umiejętności z przedmiotów objętych programem nauczania oraz z dziedzin nieprzewidzianych programem nauczania w danej szkole, z wyjątkiem konkursów artystycznych (np. recytatorskich, teatralnych, muzycznych, plastycznych, tanecznych, fotograficznych, multimedialnych, marynistycznych etc.) i sportowych. Co ważne, wniosek o jej przyznanie musi wystosować dyrektor danej szkoły, do której uczęszcza uzdolniony uczeń.

   Szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania wyróżnienia dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!