Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Szczecińskie Collegium Informatyczne zdobyło nagrodę specjalną dla najaktywniejszej szkoły

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Szczecińskie Collegium Informatyczne zdobyło nagrodę specjalną dla najaktywniejszej szkoły

   Za nami 8. edycja ogólnopolskiego konkursu programistycznego dla uczniów szkół średnich Hack Heroes. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 188 drużyn z całej Polski, czyli prawie 500 młodych programistów. Tytuł najaktywniejszej szkoły zdobyło Szczecińskie Collegium Informatyczne, a aplikacje LocaNote autorstwa uczniów SCI znalazła się wśród laureatów konkursu.

   - Hack Heroes to konkurs, który ma już swoją rozpoznawalną markę wśród uczniów i nauczycieli szkół średnich. Co roku otrzymujemy zgłoszenia zarówno ze szkół o profilu informatycznym czy technicznym, jak i szkół ogólnokształcących. I z roku na rok poziom prezentowanych projektów jest coraz wyższy, a wielu uczniów, mimo, że są dopiero nastolatkami, ma umiejętności na poziomie zawodowców  - tłumaczy Łukasz Żyła, prezes Fundacji Media 3.0 i juror w konkursie.

   Konkurs od 2016 roku organizowany jest przez Fundację Media 3.0 przy wsparciu SAP Polska sp. z o. o. Szkolne zespoły co roku przez dwa tygodnie na przełomie października i listopada przygotowują projekty w odpowiedzi na temat edycji. Następnie jury ocenia zarówno poziom techniczny i umiejętności programistyczne uczestników konkursu, jak innowacyjność ich pomysłu. Tematem przewodnim edycji 2023 była “automatyzacja w domu i w szkole”.

   -  W naszym konkursie chodzi o odkrywanie młodych programistów, ale nie tylko. Równie ważne jak umiejętność kodowania są dla nas analiza problemu, empatia i kreatywność. - tłumaczy Łukasz Żyła - Prace konkursowe co roku robią na nas ogromne wrażenie. W tym roku poziom najlepszych aplikacji jest szczególnie wysoki, wiele z nich wykorzystuje chociażby sztuczną inteligencję.

   Nagrodę w wysokości 2000 zł przyznawaną przez partnera konkursu, HP Inc. zdobyło Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie, którego uczniowie przygotowali na konkurs aż 8 projektów. Uczniowie SCI znaleźli się także w gronie laureatów. Maciej Śmirski i Michał Jasiński za projekt LocaNote, czyli aplikację ułatwiającą proces nauki dzięki tworzeniu fiszek z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, zdobyli 3 miejsce i nagrodę w wysokości 1700 zł.

   Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 10 stycznia w SAP Polska w Warszawie.

   Laur zwycięstwa i nagroda w wysokości 3000 zł trafiły do Piotra Kuchowicza, ucznia Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim za aplikację School Track, która może być alternatywą dla elektronicznych dzienników takich jak Vulkan czy Librus, a do tego jest darmowa i w wersji open source.

   Drugie miejsce i nagrodę o wysokości 2500 zł zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni za projekt HelicoHouse, czyli domu obrotowego, który pozwala maksymalizować wykorzystanie paneli fotowoltaicznych.

   Trzecie miejsce ex aequo ze szczecinianami zdobyli uczniowie  Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Adamowicza w Gdańsku za projekt Obiadulo, czyli szkolny system zamawiania i wydawania obiadów. Wyróżnienie trafiło do ucznia Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!