Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Ruszyła rekrutacja do klas sportowych

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Ruszyła rekrutacja do klas sportowych

   Marzec w Szczecinie to miesiąc, w którym rozpoczyna się rekrutacja do wielu publicznych placówek oświatowych. Oprócz naborów do publicznych i klas I szkół podstawowych właśnie ruszył również nabór do klas sportowych.

   Podczas tegorocznej rekrutacji  do klas sportowych i klas mistrzostwa sportowego (wyższych niż klasa I), wnioski o przyjęcie przyjmują dyrektorzy poszczególnych szkół podstawowych. Na złożenie kompletu wymaganych dokumentów zainteresowani mają czas 17 marca br. 

   By zostać przyjętym do tego typu oddziału kandydat musi pomyślnie przejść próby sprawności fizycznej. Te, podczas tegorocznej rekrutacji odbędą się w dn. 16-24 marca br. Będą mogli do nich przystąpić tylko ci uczniowie, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Wyniki prób sprawności fizycznej zostaną podane do publicznej wiadomości 27 marca br.

   Następnie, 12 kwietnia br. opublikowana zostanie lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, po czym rodzice uczniów będą mieć czas na potwierdzenie woli zapisu dziecka do szkoły, do której zostało zakwalifikowane (od 13 do 14 kwietnia br.). Ostateczne wyniki naborów do klas sportowych oraz mistrzostwa sportowego poznamy 17 kwietnia br.

   Zgodnie z przyjętym harmonogramem tegorocznej rekrutacji, postępowanie uzupełniające do ww. typu oddziałów rozpocznie się 16 sierpnia.

   Szczegółowych informacji dotyczących zasad i kryteriów rekrutacji do sportowych i mistrzostwa sportowego wyższych niż klasa I publicznych szkół podstawowych, udzielają bezpośrednio szkoły, w których jest  przeprowadzana rekrutacja.

    

   Załączniki

   • Informacja dot. rekrtuacji do oddziałów sportowych i mistrzostwa sportowego.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!