Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Odbierz nagrodę za najlepszą pracę naukową!

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   Odbierz nagrodę za najlepszą pracę naukową!

   To informacja, której z pewnością wyczekiwali najzdolniejsi studenci. Rusza nabór wniosków na Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę naukową. Na laureatów czekają nagrody finansowe w wysokości 70 tysięcy zł.

   - Młodzi ludzie są przyszłością Szczecina. Zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego chcemy ich docenić i zmotywować do kolejnych działań, ale też czerpać z ich wiedzy i pomysłów dla dobra naszego miasta – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

   Nabór wniosków rozpocznie się 1 lipca br. i potrwa do końca września.

   Jakie prace mają szansę na nagrody?

   Do konkursu można zgłaszać prace, które zostały obronione na szczecińskich uczelniach w tym roku akademickim lub w roku poprzednim. Ważna jest także ocena – pod uwagę brane będą rozprawy ze stopniem wyższym niż dobry.

   Nagrody są przyznawane w czterech dziedzinach:

   - nauki ścisłe i przyrodnicze;

   - nauki humanistyczno-społeczne;

   - nauki inżynieryjno-techniczne;

   - nauki medyczne i nauki o zdrowiu.

   W wyborze najlepszych prac wspierać będzie powołana przez Prezydenta Miasta Kapituła Nagród, która przyjrzy się wszystkim zgłoszeniom i oceni je w każdej z dziedzin.

   Na jakich warunkach można przesłać prace?

   Na konkurs mogą być zgłoszone rozprawy doktorskie, prace magisterskie, licencjackie, inżynierskie, które:

   - zostały obronione w roku konkursowym lub w roku poprzednim;

   - dotyczą wybranego zakresu dyscyplin i obszarów naukowych;

   - pracę naukową może zgłosić autor/autorzy prac, a także uczelnia na której praca była obroniona, za zgodą autora/autorów prac;

   - zostały ocenione przez uczelnie w stopniu wyższym niż dobry;

   - walory metodologiczne prac winny prezentować poziom adekwatny do wymogów rozpraw doktorskich, magisterskich, licencjackich, inżynierskich oraz wysoki poziom merytoryczny i warsztatowy;

   - niosą szereg korzyści dla zrównoważonego rozwoju Szczecina, które mogą wynikać bezpośrednio lub pośrednio z ich wdrożenia;

   - są realne do zrealizowania, a ich zastosowanie będzie pożyteczne dla miasta lub regionu i przyczyni się do promowania szczecińskiego środowiska naukowego (w przypadku innowacyjnych projektów technicznych lub wybitnych osiągnięć naukowych);

   - w przypadku prac o charakterze architektonicznym, dotyczą ważnych zagadnień z punktu widzenia kształtowania przestrzeni i estetyki Szczecina.

   Regulamin wraz z kartą zgłoszeniową i wykazem niezbędnych dokumentów znajduje się na stronie internetowej stypendia.szczecin.eu. Wnioski można składać drogą elektroniczną, pocztą lub osobiście – w Urzędzie Miasta Szczecin.

   Wyniki tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone w październiku.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!