Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   O Programie Wsparcia Psychologicznego z młodzieżą. Będą konsultacje

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   O Programie Wsparcia Psychologicznego z młodzieżą. Będą konsultacje

   Zgodnie z zapowiedziami, Program Wsparcia Psychologicznego Dzieci, Młodzieży i Nauczycieli zostanie poddany konsultacjom z różnymi grupami społecznymi. Pierwsze będą miały miejsce podczas najbliższego posiedzenia Komisji ds. edukacji.

   Zaproponowany przez prezydenta Piotra Krzystka Program, ma na celu wzmocnienie dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży, budowanie kompetencji miękkich oraz wspieranie budowania relacji międzyludzkich.

   - To odpowiedź na otrzymane wyniki badań, które pokazały między innymi to, że szczecińska młodzież boryka się z takimi problemami jak niepokój, niska samoocena, bezradność, obniżony nastrój oraz stany depresyjne - mówi Marta Kufel z Centrum Informacji Miasta. 

   By móc pomagać młodym ludziom, konieczne jest stworzenie działania, które w możliwie jak największym stopniu będzie dopasowane do ich potrzeb. Dlatego też, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin będą jedną z grup, z którą skonsultowane zostaną planowane przez Miasto działania. Pozwoli to na wysłuchanie głosu młodych mieszkańców Szczecina i poznanie ich zdania na ten temat.

   Konsultacje odbędą się podczas najbliższego posiedzenia Komisji ds. edukacji Rady Miasta Szczecin, tj. w środę 29 listopada br. Początek spotkania, które odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miasta Szczecin, został zaplanowany na godzinę 13:30.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!