Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Maluchy pod najlepszą opieką

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Maluchy pod najlepszą opieką

   Zapewnienie jak najlepszej opieki najmłodszym dzieciom, to jedno najważniejszych zadań samorządu. Miasto od lat realizuje wiele zadań ukierunkowanych właśnie na ten cel i systematycznie powiększa m.in. bazę dostępnych miejsc opieki dla dzieci do lat 3.

   Jak pokazują dane, tylko w latach 2017-2023 liczba miejsc w placówkach opieki żłobkowej wzrosła aż o blisko 83%. Było to możliwie nie tylko dzięki wykorzystaniu znowelizowanych zapisów ustawy o opiece na dziećmi do lat 3, które pozwoliły na zwiększenie limitów w istniejących już placówkach czy też za sprawą współpracy Miasta ze Szczecińskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, ale również poprzez udział gminy w rozmaitych projektach i programach zapewniających zewnętrzne finansowanie takich działań.

   - Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest zapewnienie dobrej opieki najmłodszym mieszkańcom naszego Miastamówi Beata Bugajska – dyrektor Wydziału Spraw Społecznych szczecińskiego magistratu. - Opieka żłobkowa wymaga uwagi i odpowiednich warunków do tego, aby najmłodsi czuli się komfortowo i bezpiecznie, właśnie wtedy, gdy nie znajdują się pod opieką swoich rodziców czy opiekunów prawnych. Dlatego właśnie nieustannie dążymy do rozwoju naszej bazy miejsc żłobkowych, tak by zapewnić szczecińskim rodzinom możliwie jak najlepsze warunki do życia i funkcjonowania.

   Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Szczecina – Piotra Krzystka, w najbliższym czasie rozpocznie się budowa kolejnego miejskiego żłobka.

   - Nowy żłobek, który ma powstać przy ulicy Pszczelnej będzie nowoczesnym obiektem, o wysokim standardzie. Nowopowstająca placówka będzie bezpieczna i w pełni dostosowana do potrzeb najmłodszych szczecinian. Na wiosnę tego roku będziemy mieć już kompletny program funkcjonalno-użytkowy, dzięki czemu możliwie szybko ogłosimy przetarg na realizację tej inwestycji w formule zaprojektuj-wybuduj - mówi Piotr Krzystek Prezydent Miasta Szczecin.

   W nowej, 12-odziałowej placówce, która zostanie wybudowana według najwyższych standardów, swoje miejsce znajdzie blisko 300 dzieci z różnych grup wiekowych.

   Jednak żłobek przy ulicy Pszczelnej, to nie jedyne działanie, które w najbliższym czasie zostanie zrealizowane w mieście. W ramach dofinansowania otrzymanego w ramach programu Maluch+ 2022-2029, Miasto utworzy łącznie 513 nowych miejsc dla dzieci w wieku żłobkowym. Oprócz wspomnianej inwestycji realizowanej przy ul. Pszczelnej, nowe miejsca dodatkowo zostaną utworzone w trzech żłobkach (ul. Pokładowa, ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, ul. Kostki Napierskiego) i czterech klubach dziecięcych (al. Wojska Polskiego, ul. Włościańska, ul. Chodkiewicza, ul. Śląska).

   Łączna wartość dofinansowania na utworzenie wspomnianych wyżej miejsc opieki, którą Gmina otrzymała w ramach programu Maluch+, wynosi 20 879 357.03 zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!