Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Lepsza współpraca, więcej korzyści

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Lepsza współpraca, więcej korzyści

   Co studiować, gdzie szukać pracy, jak wygląda współpraca uczelni z biznesem? Odpowiedzi m.in. na te pytania są teraz w jednym miejscu - na platformie: kooperacja.szczecin.eu To pierwszy taki serwis w Szczecinie, poświęcony wymianie informacji między uczelniami, biznesem i samorządem. 

   Platforma jest realizowana z inicjatywy Gminy Miasto Szczecin, zgodnie z założeniami projektu Akademicki Szczecin, który dba o integrację środowiska akademickiego oraz stycznych z nim obszarów.

   - Platforma kooperacyjna to kolejny ważny punkt na mapie akademickiej miasta. Otwiera nowe możliwości dla studentów, uczelni i biznesu   - mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta Szczecina. - Realizujemy szereg programów, które mają zapewnić młodym ludziom jak najlepsze warunki studiowania w Szczecinie oraz służyć wsparciem środowisku akademickiemu. Należą do nich m.in.: stypendia i nagrody Prezydenta Miasta, programy mieszkaniowe “Dom dla Studenta” i “Dom dla Absolwenta”.

   Platformę uruchamia Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. W projekt zaangażowały się szczecińskie ośrodki naukowe, firmy i instytucje publiczne. 

   - Wszyscy widzą w tej inicjatywie jeden, ważny cel - współpracę, która daje więcej możliwości i korzyści dla szukających odpowiedzi na pytania z pogranicza świata biznesu i uczelni wyższych - mówi Marek Kubik, prezes ARMS. -  Do tej pory informacje, interesujące np studentów czy pracodawców był rozproszone. Dzięki platformie, wszystko to, co ważne  będzie dostępne w jednym miejscu.  

   Platforma kooperacja.szczecin.eu to wiele korzyści dla studentów, uczelni oraz biznesu.

   Studenci i kandydaci na studia mogą w jednym miejscu poznać ofertę naukową szczecińskich uczelni, znaleźć przyszłego pracodawcę lub skorzystać z możliwości stażu i praktyk. Dodatkowo mogą zapoznać się z perspektywami i kierunkami rozwoju lokalnego rynku pracy.

   Uczelnie mają  szansę wspólnie zaprezentować swoją ofertę maturzystom. Zaprosić praktyków biznesu do swoich projektów. Dopasowywać się z ofertą edukacyjną do potrzeb przedsiębiorców.

   Biznes będzie mógł znaleźć przyszłych, wykwalifikowanych pracowników. Korzystać z potencjału naukowego i oferty komercyjnej uczelni. Wyrażać  swoje oczekiwania względem kierunków kształcenia i umiejętności absolwentów. 

   Na stronie znajduje się kilka przydatnych zakładek, a wśród nich np: zakładka Kogo szukają uczelnie. W tym miejscu można przejść bezpośrednio na serwisy online dla kandydatów na studia i sprawdzić zasady rekrutacji. Poza tym można zapoznać się z ofertami pracy oraz praktyk i dowiedzieć się, kogo szukają firmy.

    

   Z kolei w zakładce Praca i Praktyka znajdują się oferty pracy w lokalnych firmach, w kategoriach: produkcja, HR, Logistyka/e-commerce, IT i BPO/SSC. Dowiemy się także, jak odbyć praktyki w samorządzie i w czym może pomóc np. Powiatowy Urząd Pracy. Stąd przejdziemy również do biur karier szczecińskich uczelni.

   Wsparcie przedsiębiorczych to zakładka, dedykowana osobom, które chcą stawiać swoje pierwsze kroki w biznesie. Na stronie jest również oferta Powiatowego Urzędu Pracy i założenia projektów: “Zrobione w Szczecinie” oraz “Szczecin_Up!”.  Ta zakładka to także miejsce dla szczecińskich start-upów.

   Współpraca Uczelni i Biznesu - w tym miejscu poznamy oferty uczelni skierowane do lokalnych firm. Przedsiębiorcy mogą napisać o swoich potrzebach, wypełniając prosty formularz. Wiadomość trafi bezpośrednio do szkół wyższych, które będą mogły na nią odpowiedzieć. 

    

   Więcej informacji na stronie: kooperacja.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!