Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Ekopracownia na miarę… XXII wieku

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Ekopracownia na miarę… XXII wieku
   20231019_150728.jpg
   EKOPRACOWNIA 11.JPG
   EKOPRACOWNIA 21.JPG
   EKOPRACOWNIA 25.JPG
   EKOPRACOWNIA 31.JPG

   Uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie mogą już korzystać z nowoczesnego laboratorium. Wszystko dzięki właśnie utworzonej w szkole ekopracowni.

   Szczecińskie XVI Liceum Ogólnokształcące to już kolejna miejska placówka oświatowa, która wzbogaciła się o ekopracownię. Dzięki środkom uzyskanym od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotychczasowa pracownia biologiczna została wyposażona między innymi w sprzęt laboratoryjny EMPIRIUSZ.

   Za pomocą technologii VR licealiści będą mogli jeszcze bliżej fascynujący świat przyrody. Co więcej, wykorzystując nowoczesny sprzęt uczniowie będą mogli przeprowadzać również rozmaite doświadczenia chemiczne, a nawet… zajrzeć do wnętrza serca! Jednak to jeszcze nie wszystko. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu, placówka wzbogaciła się również w tradycyjne mikroskopy oraz przeróżne preparaty, które umożliwią wszystkim zainteresowanym uczniom pogłębiać ich zainteresowania z zakresu chemii oraz biologii.

   Pracownia jest dostępna dla wszystkich uczniów szkoły w ramach obowiązkowych zajęć z chemii i biologiipowiedział dyrektor placówki – Maciej Grenda.To pracownia na miarę nie XXI, ale wręcz XXII wieku! Dzięki niej nauka w naszej szkole wspięła się na najnowocześniejszy poziom.

   Nowoutworzona ekopracownia w XVI Liceum Ogólnokształcącym to kolejne tego typu miejsce, które powstało w Szczecinie. Wcześniej o doskonale wyposażone przestrzenie pozwalające uczniom zgłębiać tajniki ekologii wzbogaciły się: IX Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino, Szkoła Podstawowa nr 35 im. Jana Pawła II oraz Szkoła Podstawowa nr 51 im. prof. Stanisława Helsztyńskiego. Kolejne tego typu miejsce niebawem powstanie również w szczecińskim ZSO nr 4.

   Celem projektu współfinansowanego przez WFOŚiGW jest podniesienie świadomości ekologicznej, upowszechnienie wiedzy i aktywizacji społecznej w zakresie kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych. Dzięki realizacji zadania uczniowie będą mogli w atrakcyjnej formie poznawać tajniki przedmiotów ścisłych oraz zdobywać wiedzę dotyczącą ochrony przyrody czy odnawialnych źródeł energii.

   Łączna wartość projektu pn. „Ekopracownia – Zielone serce szkoły” wynosi 361 111,00 zł. 90% dofinansowania pochodzi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!