Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Specjaliści pomagają rozpocząć biznes

   Justyna Śiwińska

   Justyna Śiwińska

   Specjaliści pomagają rozpocząć biznes

   Bezpłatne doradztwo biznesowe, prawne, marketingowe i finansowo-księgowe dla osób chcących rozpocząć własny biznes to nowa usługa Technoparku Pomerania. Z pomocy specjalistów skorzystać może każdy, kto chce rozwijać nowoczesne produkty bądź usługi w oparciu o technologie informatyczne.

   Wsparcie profesjonalnych doradców przeznaczone jest dla osób, których projekt biznesowy w dziedzinie IT jest w fazie planowania i nie został jeszcze wprowadzony na rynek.

   - Jest to tzw. preinkubacja, czyli pomoc udzielana jeszcze na etapie rozważania pomysłu biznesowego, przed przystąpieniem do jego realizacji. To dobry moment, by poddać nasz pomysł ocenie specjalistów, którzy nie są z nim emocjonalnie związani – wyjaśnia Magdalena Ławicka, specjalistka ds. rozwoju firm w Technoparku Pomerania.

   W ramach usługi preinkubacji specjaliści wspólnie z pomysłodawcą weryfikują jego projekt pod kątem m.in. potrzeb rynku, kompetencji zespołu, profilu klienta i analizy konkurencji, wyboru formy prawnej działalności, ochrony własności intelektualnej czy możliwości pozyskania zewnętrznego finansowania biznesu.

   - Wsparcie obejmuje 20 godzin konsultacji z ekspertami, którzy przeanalizują biznesowy potencjał pomysłu. Dzięki temu przyszli przedsiębiorcy zaoszczędzą wiele czasu i energii oraz lepiej przygotują się do wejścia na rynek – dodaje Magdalena Ławicka.

   Oprócz analizy biznesowej i finansowej preinkubacja obejmuje także wsparcie prawne, marketingowe, promocyjne oraz z zakresu networkingu biznesowego, czyli poszukiwania partnerów bądź inwestorów do współpracy nad rozwijaniem projektu.

   Usługa jest bezpłatna, a korzystanie z niej nie wymaga wynajmowania biura w Technoparku Pomerania. Szczegółowe informacje dostępne są pod linkiem:

   http://technopark-pomerania.pl/pl/uslugi/preinkubacja/

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!