Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Rozwój energetyki wiatrowej. Biznes i edukacja

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Rozwój energetyki wiatrowej. Biznes i edukacja

   Już w najbliższą środę tj. 31 maja w Szczecinie odbędzie się spotkanie branży offshore: Biznes. Edukacja. Inwestycje. Uczestnicy konferencji zastanawiać się będą m.in. jak zaprojektować system edukacji, aby odpowiadał potrzebom rynku Morskiej Energetyki Wiatrowej.  

   Szczecin ma ogromny potencjał, by stać się hubem offshore dla tej części Bałtyku. Wpływ na to mają takie elementy jak: położenie, ludzie, korzystny klimat biznesowy i przyspieszenie działań w zakresie transformacji energetycznej w całej Europie.

    

   Miasto jest otwarte i podejmuje wiele inicjatyw związanych z OZE, szczególnie w zakresie energii pochodzącej z wiatru. Zleciło opracowanie odpowiednich raportów i projektów określających potencjał offshorowy Miasta.

    

   - Projekt Szczecin_Offshore 2025 jest integralną częścią większej całości - wojewódzkiego programu, którego celem jest jak największy udział naszego regionu w rozwoju polskich farm wiatrowych - mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. - Plan rozwoju sektora wind offshore w naszym regionie obejmuje kilka segmentów: konstrukcje morskie, jednostki pływające, transport i logistykę, serwis i remonty, energetykę morską, materiały, działalność badawczą, rozwojową i innowacyjną oraz  edukację, 

    

   To właśnie dobre wykształcenie, szczególnie w zakresie pożądanych na rynku pracy umiejętności, stanowi ważny czynnik w procesie inwestycyjnym. 

   Ten temat oraz wiele innych związanych z rozwojem sektora energetyki wiatrowej, będą przedmiotem rozmów i dyskusji podejmowanych podczas Spotkania Branży Offshore: Biznes. Edukacja Inwestycje.

   Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych tematyką, szczególnie ze względu na Burzę Mózgów stanowiącą jeden z punktów konferencji. Celem warsztatu jest próba wypracowania programu edukacyjnego łączącego edukację, samorząd i biznes.

   Czas i miejsce spotkania:  31 maja .2023 r.,  Radisson Blu Hotel. 

   Link do rejestracji: https://tiny.pl/wzpqf

   Organizator spotkania: Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej 
   Honorowy Patronat: Prezydent Miasta Szczecin,
   Partnerzy wydarzenia:  Ambasada Danii, Urząd Marszałkowski, CEE Energy Group, Vulcan Trade & Consultancy,  i Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

   Agenda wydarzenia:

   10:30 - 11:00 Rejestracja

   11:00–12:15 Część oficjalna wydarzenia:

   11:05 Współpraca nauki i biznesu a rozwój sektora energetyki wiatrowej. Lidia Rogaś. Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin.

   11:20 Zachodniopomorski Potencjał Offshore. Andrzej Montwiłł. Pełnomocnik Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ds. OZE i H2.

   11:35 Wpływ inwestycji Vestas w Szczecinie na tworzenie nowych miejsc pracy w mieście i regionie – związane z tym potrzeby edukacyjne.
   Jagna Kubańska – Łyczakowska. Vestas, Head of Public Affairs Poland.

   11:50 Perspektywy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej – szanse i wyzwania.
   Oliwia Mróz – Malik. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

   12:05 Budowa współpracy przemysłu z instytucjami edukacyjnymi dla rozwoju branży morskiej energetyki wiatrowej na przykładzie projektów Przemysłowej Akademii Rozwoju. Krzysztof Tomaszewski. CEE Energy Group.

   12:20-12:40 Przerwa

   12:40-13:20 Branżowy Brainstorming – Stwórzmy razem model efektywnego systemu naukowo – gospodarczego.

   13:30 – 14:00 Networking

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!