Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Przed nami Gryf Jam Szczecin - największe w regionie zawody w tworzeniu gier komputerowych!

   Justyna Śiwińska

   Justyna Śiwińska

   Przed nami Gryf Jam Szczecin - największe w regionie zawody w tworzeniu gier komputerowych!

   Już w najbliższy weekend (17-19 czerwca) aż 70 programistów, grafików, dźwiękowców i projektantów gier z całej Polski przyjedzie do Szczecina, by w dwie doby stworzyć od podstaw własne gry komputerowe. Wydarzenie odbędzie się w Technoparku Pomerania.

   To już czwarta edycja zawodów Gryf Jam, które w tym roku wracają do Szczecina po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Ich uczestnicy będą pracować w pojedynkę bądź w maksymalnie pięcioosobowych zespołach, a ich zadaniem będzie stworzenie od zera własnych gier komputerowych na zadany przez organizatora temat.

   - Zawodnicy nie znają tematu przed rozpoczęciem zawodów. Po jego wylosowaniu i ogłoszeniu przez organizatora mają 48 godzin na wymyślenie i przygotowanie takiej wersji gry, którą można uruchomić i w nią zagrać – wyjaśnia Filip Mozol, jeden z organizatorów szczecińskiego Gryf Jamu.

   Uczestnicy zawodów nie muszą być profesjonalistami. Przy tworzeniu własnych gier będą mogli liczyć na merytoryczne wsparcie doświadczonych mentorów – specjalistów z branży gamingowej. Celem wydarzenia jest nie tylko angażowanie młodych ludzi w tworzenie gier, ale także integracja środowiska oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się w piątek 17 czerwca o godz. 18.00, a zwycięskie projekty zostaną wyłonione i nagrodzone przez jury w niedzielę 19 czerwca o godz. 14.00.

   Zawody Gryf Jam 2022 odbędą się w Technoparku Pomerania, który od pierwszej edycji jest partnerem i gospodarzem wydarzenia. - W Szczecinie przybywa firm i osób zajmujących się tworzeniem gier, to prężnie rozwijający się sektor branży IT. Dlatego bardzo chętnie wspieramy zespół Gryf Jam w organizacji wydarzenia, którego uczestnicy będą nie tylko rozwijali swoje umiejętności, ale też świetnie się bawili – mówi Andrzej Feterowski, prezes Techoparku Pomerania.

   Organizatorami Gryf Jam 2022 są pasjonaci tworzeni gier: Sebastian Senski, Filip Mozol, Damian Komorowski, Paulina Kucharczyk, Marcin Blak i Ida Piekara. Partnerami zawodów są: Technopark Pomerania, EXOR Studios, Apptimia, 4Exp, Games Operators, Fabryka Gier, Byss Mobile, Knights of Unity, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie, Technikum Kreatywne, Hamster on Coke, 11 bit studios i Red Bull.

   Udział w wydarzeniu wymaga rejestracji. Szczegółowe informacje na: www.gryfjam.pl.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!