Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Ogródki gastronomiczne o połowę taniej

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Do końca marca przyszłego roku opłata za wystawienie stolików przed lokalem ma wynosić jedynie połowę regularnej stawki za zajęcie pasa drogowego. To propozycja Miasta na dalsze wspieranie szczecińskich przedsiębiorców.

   Propozycja nowych stawek znalazła się projekcie uchwały przygotowanym na najbliższą sesję Rady Miasta. To kontynuacja pomocowych rozwiązań dla szczecińskich gastronomików, wprowadzonych już w maju 2020 r. w związku z pandemią Covid-19 i obowiązującymi obostrzeniami, które w ogromnym stopniu dotknęły tę właśnie branżę. Uchwały przyjmowane w tym czasie obniżały opłatę za zajęcie pasa drogowego pod ogródki o 90 proc., a ostatnia z nich obowiązuje do 30 czerwca 2022 r.

   - Obecnie gastronomicy mogą już prowadzić swoją działalność w pełnym zakresie, jednak wielu z nich wciąż nie odrobiło strat poniesionych w ciągu dwóch lat pandemii - mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Dlatego Miasto, chcąc stworzyć warunki do poprawy i unormowania ich sytuacji ekonomicznej, proponuje w okresie od 1 lipca do 31 października bieżącego roku obniżenie podstawowej stawki za zajęcie pasa drogowego pod ogródki gastronomiczne o 50 proc.

   Ulga tej samej wysokości miałaby obowiązywać również każdego roku w miesiącach jesienno – zimowych, tj. od 1 listopada do 31 marca, kiedy z oczywistych względów ogródki świecą pustkami. Oznacza to, że po przyjęciu uchwały szczecińscy gastronomicy, aż do przyszłej wiosny będą ponosić jedynie połowę regularnych opłat za ustawienie ogródków.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!