Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   KK Wind Solutions otwiera biuro i zatrudnia pracowników

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   KK Wind Solutions otwiera biuro i zatrudnia pracowników
   KK_1.jpg
   KK_2.jpg
   KK_otwarcie biura.jpeg

   KK Wind Solutions - globalny lider w produkcji elementów elektromechanicznych  dla przemysłu wiatrowego przyspiesza swój rozwój. W Szczecinie powstało nowe centrum usług wspólnych, które jest ważnym ośrodkiem działalności całej firmy.  Będzie świadczyć usługi w ramach HR, jakości, finansów oraz IT.

   Działalność firmy KK Wind Solutions, z główną siedzibą w Danii, znana jest w Szczecinie od 2003 roku, kiedy to powstał zakład produkcyjny przy ul. Goleniowskiej. W związku z coraz większym zapotrzebowaniem na swoje produkty, firma jest przygotowana na intensywny rozwój działalności w kolejnych latach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku zamierza zatrudnić wielu pracowników w nowym szczecińskim biurze, które znajduje się w biurowcu na Bramie Portowej przy ul. Wyszyńskiego 1.

   - Spodziewamy się, że rozwój KK Wind Solutions nabierze przyspieszenia poprzez wzrost organiczny oraz planowane akwizycje, aby usprawnić szybkie przejście na energię zieloną - mówi Søren Bæk Just, dyrektor finansowy KK Wind Solutions.  - To oznacza, że będziemy chcieli zatrudnić w ciągu następnych dwóch lat ok 200 dodatkowych pracowników w naszym zakładzie produkcyjnym oraz nowym globalnym centrum usług wspólnych w Szczecinie. 

   Rozwój firmy jest określony przez obecne warunki rynkowe oraz aspirację, by stać się liderem w procesie przechodzenia na źródła energii odnawialnej.

    

   KK Wind Solutions ma za sobą 40 lat doświadczenia w dostarczaniu najlepszych produktów i najwyższej klasy usług dla największych firm z branży energii wiatrowej. Firma zamierza również odegrać kluczową rolę w nowym sektorze przemysłu jakim jest Power to X (zaawansowane technologie zamiany, przechowywania i wykorzystania  odnawialnej energii elektrycznej).

   Szczecin jest dumny, że może być miejscem rozwoju dla głównego ośrodka produkcyjnego oraz globalnego centrum usług wspólnych KK Wind Solutions.

   - Jesteśmy zadowoleni, że firma kontynuuje swoją działalność w naszym mieście i widzi jego potencjał. To kluczowy lokalny pracodawca,  który jest częścią bardzo prężnie rozwijającego się sektora źródeł odnawialnych - mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

   Obecnie w Szczecinie, w ramach obu lokalizacji tj. zakładu produkcyjnego  oraz  globalnego centrum usług wspólnych pracuje ponad 1100 osób. W kolejnych dwóch latach KK Wind Solutions zamierza zatrudnić dodatkowe 200 osób w działach: Finanse, HR, jakość IT oraz inżynierii i automatyzacji

   Nowe biuro KK Wind Solutions otwarte zostało 9 czerwca br. w biurowcu na Bramie Portowej przy ul Wyszyńskiego 1 w Szczecinie. Oferuje nowoczesne i otwarte środowisko pracy dla obecnych i przyszłych pracowników.


   O firmie KK Wind Solutions

   KK Wind Solutions to firma z ponad  40 letnim doświadczeniem w tworzeniu systemów elektrycznych dla turbin wiatrowych. Szerokie możliwości rozwoju firmy gwarantują najnowocześniejsze technologie oraz wysokiej jakości procesy produkcyjne, a także różnorodne rozwiązania na rynku wtórnym i zaawansowana technika monitorowania turbin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!