Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Już jutro Dni Skandynawskie 2023!

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   Już jutro Dni Skandynawskie 2023!

   Biznes, międzynarodowa współpraca i rozwój to główne obszary, na których skupiają się Dni Skandynawskie. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem  „Inkluzywność i różnorodność – drogą do sukcesu”.  W programie imprezy także sporo atrakcji dla mieszkańców.

   W Szczecinie z powodzeniem działa około 160 firm z kapitałem skandynawskim, wśród nich m.in.: Vestas, KK-wind Solutions, Garo, Tieto, Coloplast, LM Wind Power, Fair Wind i Global Wind Service. W całym regionie skandynawskie firmy zatrudniają łącznie około 15 tys. osób, ciesząc się uznaniem dobrych i stabilnych pracodawców. To jeden z wymiernych efektów Dni Skandynawskich, które w tym roku odbędą się już po raz dziewiąty.

   - Cieszymy się, że wiele krajów jest zainteresowanych współpracą właśnie z nami. Szczecin to doskonałe miejsce, aby o tym rozmawiać, aby realizować i omawiać projekty, które są istotne w budowaniu tej przestrzeni – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

   Impreza daje przedsiębiorcom możliwość nawiązania kontaktów i debaty nad nowymi wyzwaniami, a także szanse na określenie kierunków rozwoju Szczecina w kontekście polsko-skandynawskiej współpracy. W programie wydarzenia nie zabraknie merytorycznych rozmów m.in.: o rynku pracy widzianym zarówno z perspektywy pracodawców, jak i ludzi młodych, będących dopiero na progu swojej kariery zawodowej.

   Obok biznesowych spotkań i dyskusji tradycyjnie już, w programie imprezy znajdą się wydarzenia dla wszystkich szczecinian, czyli m.in.: Parada i organizowany pierwszy raz Piknik Skandynawski. To znakomita okazja do dobrej zabawy i relaksu w stylu „hygge”, a także możliwość poznania kultury krajów nordyckich w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia. Wśród atrakcji m.in.: strefa chillout, gotowanie na żywo, foodtrucki, warsztaty plastyczne i muzyczne, joga oraz aktywności sportowe dla najmłodszych przygotowane przez Pogoń Szczecin.

   Dni Skandynawskie odbędą się w dniach 11-14 maja br.

    

   Więcej informacji na stronie: ds.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!