Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Biznes Szczecin. Nowa współpraca - większe możliwości

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Biznes Szczecin. Nowa współpraca - większe możliwości

   Dobra wiadomość dla firm z naszego województwa. Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej poszerza grono instytucji, z którymi współpracuje przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców. 

    

   Spółka podpisała właśnie umowę z Funduszem Regionu Wałbrzyskiego. To kolejna instytucja, z którą  będzie współpracowała Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. W tym gronie aktywnie współdziała już z Regionalnym Towarzystwem Inwestycyjnym, Gospodarczym Bankiem Spółdzielczym w Barlinku i Bankiem Ochrony Środowiska.

   Fundusz Regionu Wałbrzyskiego udziela pożyczek mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom prowadzącym działalność lub posiadającym siedzibę na terenie województwa zachodniopomorskiego. Może być ona przeznaczona na finansowanie celów obrotowych, inwestycyjnych służących wsparciu rozwoju i przyczyniających się do tworzenia warunków sprzyjających budowie konkurencyjnego sektora MŚP.

   Więcej informacji na temat oferty FRW znajduje się tutaj:

   https://frw.pl/pozyczka-uniwersalna/

    

   Współpraca ARMS z Funduszem ma charakter dwustronny. Firma, która zgłasza się do Agencji poszukując finansowania swojej działalności, otrzymuje informację, że może pozyskać ofertę również z FRW. Wówczas będzie mogła także skorzystać z poręczenia ARMS. Z kolei, jeśli przedsiębiorca trafia do Funduszu i dowie się, że zabezpieczenia do pożyczki, o którą się stara są niewystarczające, wtedy proponowane  jest mu poręczenie ARMS.

    

   Rola Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej w procesie poręczeń. Firma, która chce się rozwijać i przeprowadzić inwestycję np. zakupić nowy sprzęt lub kupić nieruchomość musi także  zaplanować i zabezpieczyć jej finansowanie. W tym celu często niezbędne jest  sięgnięcie po pożyczkę lub kredyt. Tu z pomocą przychodzi  Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, która współpracując z bankami i funduszami pożyczkowymi, udziela przedsiębiorcom poręczeń, czyli zabezpieczeń wymaganych do kredytów i pożyczek. Ułatwia tym samym uzyskanie finansowania zewnętrznego na różne cele.

    

   Ponad połowa udzielanych poręczeń przez ARMS dotyczy właśnie kredytów inwestycyjnych, które zostały zaciągnięte przez przedsiębiorców na różne działania, np.: na zakup nieruchomości, lokalu, środków transportu, czy specjalistycznych urządzeń dla różnych branż. Poręczenia okazały się też pomocne przy budowie obiektu rekreacyjnego, sieci światłowodowej, lodowiska, domu opieki, myjni samochodowej i hali magazynowo – produkcyjnej, itd.

   Spółka ARMS ma w ofercie także poręczenia wadialne. W przypadku startowania w przetargach publicznych jednym z warunków dopuszczenia firmy do postępowania jest wniesienie wadium. Można to zrobić w formie pieniężnej, gwarancji wadialnych, a także poręczenia Agencji.

   ARMS (wcześniej Fundusz Wspierania Rozwoju Gospodarczego Miasta Szczecina) udziela poręczeń od początku swego istnienia, czyli od 2002 r. Przez ten okres udzieliła już ponad 800 poręczeń na kwotę bliską 230 mln zł, wspierając w ten sposób pół tysiąca lokalnych przedsiębiorców.  Dzięki poręczeniom ARMS setki firm mogło rozwinąć skrzydła, wystartować w przetargu lub zachować płynność finansową.

   Najwięcej poręczeń -  prawie 700 - udzielono przedsiębiorcom ze Szczecina. Ze wsparcia ARMS korzystały też firmy z gmin ościennych m.in:  z Polic, Goleniowa, Dobrej, Kołbaskowa czy Gryfina. Najczęściej z poręczeń korzystali przedstawiciele z branży handlowej,  budowlanej i transportowej.

   Więcej informacji na temat oferty poręczeniowej ARMS na stronie:

   https://arms-szczecin.eu/oferta-poreczeniowa/

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!