Categories

    Social media

    Search

    No results

    10°

    MyLove

    Kamil Birecki

    Kamil Birecki

    MyLove

    Teatr Polski

    O spektaklu:


    Rafał Matusz:

    Spektakl powstał w oparciu o biografię działaczki Milo Mazurkiewicz, która nie wytrzymała presji społecznej i wymogów formalnych, jakie się stawia w Polsce osobom, chcącym dokonać tranzycji. To opowieść o tożsamości, walce o siebie, szukaniu wewnętrznej spójności. O samoakceptacji, a także akceptacji społecznej. Pokazuje czym jest Inny w naszej kulturze. Czy jesteśmy gotowi na przyjęcie wszystkich odmian naszego człowieczeństwa czy przyzwyczajenie nie pozwala nam uznać innych kolorów naszej tożsamości. Czy tkwimy w pułapce na ostre podziały, w których czujemy się bezpiecznie. Co z tymi, którzy nie wpisują się w taki podział? Jakie jest ich miejsce? Czy naprawdę jesteśmy tolerancyjni czy tylko to udajemy, a tak naprawdę czujemy się zagrożeni? Opowieść o tym, że nasze człowieczeństwo niejedno ma imię. Jest pochwałą różnorodności.

    Filip Cembala:

    „MyLove” to dla mnie coś znacznie więcej niż monodram. To dramat człowieka „z krwi i kości i wątpliwości” uwięzionego w stereotypach, „więzieniu swojego ciała i surowych, radykalnych ocen”, a na końcu w wykluczeniu. O dojmującej samotności i o ostateczności. Przygotowując się do tego spektaklu próbuję zrozumieć jak bardzo trzeba być doprowadzonym do ostateczności, żeby zdecydować się na zakończenie swojego życia. Czy nie boję się zabierania głosu w tej sprawie? Bardzo, ale wierzę, że ta historia mnie wybrała. Opowiadając historię jednej istoty, opowiadamy historię tysięcy. Żyjemy w czasach gdzie wykluczenia ciągle mają się „dobrze” - w dobie internetowego linczu i braku konsekwencji, wrażliwe istoty, nierzadko dzieci i młodzież, nie mają narzędzi i szans, żeby nie dać się temu pokonać. Pisząc teksty piosenek do spektaklu, czułem niektóre z nich bardzo osobiście - a to znak, że ixy i igreki nas różnią, ale rodzaje tęsknot, lęków i obaw mamy absolutnie we wspólnym mianowniku. Pamiętając o tym, zrobię co w mojej mocy, żeby opowiedzieć tę historię najuczciwiej, jak tylko potrafię.

    UWAGA!
    W spektaklu występują efekty stroboskopowe.

    • scenariusz: Rafał Matusz, Filip Cembala
    • reżyseria i scenografia: Rafał Matusz
    • kostiumy: Daria Friedrich
    • kompozytor: Piotr Dziubek
    • wizualizacje: Grzegorz Kujawiński, Marzena Chojnowska
    • premiera: 26 października 2024
    • inspicjent: Beata Buchner
    • kadr z wizualizacji : Grzegorz Kujawiński i Marzena Chojnowska
    • czas trwania: 85 min.
    • Antrakty: -

    Obsada:


    Bilety:


    Na stronie Teatru Polskiego tutaj, lub w kasach biletowych czynnych:

    od wtorku do piątku w godzinach 10 - 19
    soboty i niedziele w godzinach 14 - 19
    na godzinę przed spektaklem
    odbiór rezerwacji do godz. 18.30

    Stay tuned!

    Click the 'Follow' button to stay up to date with news from Szczecin. The most interesting posts can be found on Google News!