Starkiewicza po awarii wodociągu. Otwarcie drogi w poniedziałek
Anna Wereszczuk

Na ulicy Starkiewicza w Szczecinie trwają prace naprawcze po poważnej awarii wodociągu. Choć uszkodzony fragment sieci został już wymieniony, nadal prowadzone są intensywne roboty drogowe związane z odtworzeniem nawierzchni. Wszystkie działania odbywają się bez przerw w dostawach wody dla mieszkańców. Utrudnienia w ruchu potrwają co najmniej do poniedziałku.
Utrudnienia na ul. Starkiewicza w Szczecinie po awarii wodociągu

Obecnie trwają prace drogowe – skuwanie uszkodzonej i wybrzuszonej nawierzchni. Tak rozległej w skutkach awarii nie pamiętają najstarsi wodociągowcy. Prace sieciowe udało się przeprowadzić całkiem sprawnie, jednak część drogowa przysparza większych kłopotów - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.
- Nie uda się otworzyć drogi w czwartek, ponieważ została ona uszkodzona na długości blisko 50 metrów. Jej naprawa, także ze względu na temperatury, potrwa dłużej. Teraz na miejscu działają ekip ZWiK, a w piątek rozpocznie się układanie nawierzchni przez firmę Strabag.
Wpływ wysokich temperatur na prace drogowe
Prognozowane bardzo wysokie temperatury nie będą sprzyjać ani drogowcom, ani materiałowi. Ruch zostanie wznowiony dopiero w poniedziałek rano, ponieważ nawierzchnia musi osiągnąć odpowiednią twardość i stabilność.