22°

Po awarii wodociągu na Starkiewicza. Pracownicy ZWiK-u w akcji

Robert Duchowski

Robert Duchowski

Pracownicy ZWiK w czasie usuwania awarii.

Sobotni poranek nie był przyjemny dla wielu mieszkańców i z pewnością był niełatwy dla ekip ZWiK. Awarii uległ wodociąg o dużej średnicy, a to spowodowało, że do wielu domów nie docierała woda lub jej ciśnienie było bardzo niskie. Dzięki doświadczeniu i sprawnemu działaniu, po wyłączeniu uszkodzonego fragmentu sytuacja wróciła do normy i jeszcze przed południem ze wszystkich kranów popłynęła woda.

 

- W sobotę zabezpieczaliśmy miejsce awarii, trwało odwadnianie wyłączonego odcinka magistrali, podjęliśmy działania mające na celu przywrócenia do dostawy wody dla mieszkańców i działaliśmy, żeby wodę z miejsca awarii odprowadzić - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. - W poniedziałek przystąpiliśmy do naprawy uszkodzonego wodociągu fi 600 oraz drogi, która uległa wymyciu. Wypływająca woda wyrządziła sporą szkodę więc naprawa naszej infrastruktury i samej jezdni może potrwać do czwartku, jednak dopiero po zerwaniu podniesionego asfaltu ocenimy zakres koniecznych do wykonania robót.

Na czas naprawy wpłyną nie tylko działania pracowników ZWiK, ale także  oczekiwanie na masę asfaltową.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że zamknięcie ulicy Starkiewicza to duże nieudogodnienie dla pacjentów, pracowników szpitala oraz mieszkańców - mówi Hanna Pieczyńska. - Zrobimy co w naszej mocy, aby ruch puścić choćby jedną nitką tak szybko, jak będzie to możliwe.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 

 

Bleiben Sie auf dem Laufenden!

Klicken Sie auf die Schaltfläche 'Folgen', um über die Nachrichten aus Stettin auf dem Laufenden zu bleiben. Die interessantesten Beiträge finden Sie in Google News!