12°

Konsultacje: Jaki powinien być park Żeromskiego?

Robert Duchowski

Robert Duchowski

O przyszłość parku, jego oczekiwany wygląd i sposób funkcjonowania pytamy w ramach konsultacji społecznych samych mieszkańców Szczecina. Zapraszamy wszystkich do podzielenia się opiniami.

 

- Chcemy dowiedzieć się w jaki sposób szczecinianie obecnie korzystają z kompleksu zieleni składającego się z parku im. Stefana Żeromskiego, placu Mickiewicza i placu Praw Kobiet i czego oczekują po mających nadejść zmianach – mówi Marta Safader – Domańska, Ogrodniczka Miasta. -  To wstęp do dalszej rewaloryzacji tego obszaru. Naszym celem jest wydobycie potencjału tego miejsca wynikającego z jego wartości historycznej i przyrodniczej i wzmocnienie walorów rekreacyjnych parku, w oparciu o zidentyfikowane potrzeby mieszkańców.

 

Gmina Miasto Szczecin przystąpiła do konsultacji społecznych mających na celu zebranie opinii mieszkańców o kierunku rewaloryzacji Parku im. Stefana Żeromskiego w Szczecinie. Konsultacje prowadzone będą w dniach od 16 września do 16 października 2024 r. za pośrednictwem ankiety.

 

Jak wziąć udział w konsultacjach?

 

  1. Wypełniając interaktywny formularz dostępny po adresem: https://formularze.szczecin.pl/jaki-ma-byc-twoj-park-im-stefana-zeromskiego;
  2. Wrzucając wypełnioną papierową ankietę do urny znajdującej się w budynku Urzędu Miasta Szczecin przy pl. Armii Krajowej 1, przy sekretariacie Wydziału Ochrony Środowiska – pokój 385. Wydrukowane ankiety do wypełnienia znajdują się przy urnie;
  3. Przesyłając wypełniony formularz ankiety na adres poczty elektronicznej: konsultacje.park@um.szczecin.pl – formularze do pobrania zamieszczone są na stronie www.konsultuj.szczecin.pl w zakładce „Kierunek rewaloryzacji Parku im. Stefana Żeromskiego w Szczecinie”;
  4. Biorąc udział w badaniu prowadzonym przez ankieterów na terenie parku w dniu 28 września w godzinach od 9.00 do 17.00.

Zapraszamy również do udziału w spacerze dendrologicznym, który odbędzie się 13 października, w godz. 11.00 – 13.00, miejsce zbiórki przy Hotelu „Park”.

- Wszystkie zebrane w trakcie konsultacji informacje zostaną przeanalizowane i będą stanowiły ważne wskazówki w dalszym procesie opracowywania programu rewaloryzacji parku oraz tworzenia koncepcji jego funkcjonowania – dodaje Marta Safader – Domańska. -  Należy jednak pamiętać, że zakres możliwych zmian definiowany jest przez trzy czynniki: historię, przyrodę i potrzeby mieszkańców. Wyznaczanie kierunku rewaloryzacji będzie oparte na odnalezieniu złotego środka uwzględniającego wszystkie wymienione uwarunkowania.

 

Więcej: https://konsultuj.szczecin.pl/chapter_116334.asp

Bleiben Sie auf dem Laufenden!

Klicken Sie auf die Schaltfläche 'Folgen', um über die Nachrichten aus Stettin auf dem Laufenden zu bleiben. Die interessantesten Beiträge finden Sie in Google News!