Konsultacje: Jaki powinien być park Żeromskiego?
Robert Duchowski
O przyszłość parku, jego oczekiwany wygląd i sposób funkcjonowania pytamy w ramach konsultacji społecznych samych mieszkańców Szczecina. Zapraszamy wszystkich do podzielenia się opiniami.
- Chcemy dowiedzieć się w jaki sposób szczecinianie obecnie korzystają z kompleksu zieleni składającego się z parku im. Stefana Żeromskiego, placu Mickiewicza i placu Praw Kobiet i czego oczekują po mających nadejść zmianach – mówi Marta Safader – Domańska, Ogrodniczka Miasta. - To wstęp do dalszej rewaloryzacji tego obszaru. Naszym celem jest wydobycie potencjału tego miejsca wynikającego z jego wartości historycznej i przyrodniczej i wzmocnienie walorów rekreacyjnych parku, w oparciu o zidentyfikowane potrzeby mieszkańców.
Gmina Miasto Szczecin przystąpiła do konsultacji społecznych mających na celu zebranie opinii mieszkańców o kierunku rewaloryzacji Parku im. Stefana Żeromskiego w Szczecinie. Konsultacje prowadzone będą w dniach od 16 września do 16 października 2024 r. za pośrednictwem ankiety.
Jak wziąć udział w konsultacjach?
- Wypełniając interaktywny formularz dostępny po adresem: https://formularze.szczecin.pl/jaki-ma-byc-twoj-park-im-stefana-zeromskiego;
- Wrzucając wypełnioną papierową ankietę do urny znajdującej się w budynku Urzędu Miasta Szczecin przy pl. Armii Krajowej 1, przy sekretariacie Wydziału Ochrony Środowiska – pokój 385. Wydrukowane ankiety do wypełnienia znajdują się przy urnie;
- Przesyłając wypełniony formularz ankiety na adres poczty elektronicznej: konsultacje.park@um.szczecin.pl – formularze do pobrania zamieszczone są na stronie www.konsultuj.szczecin.pl w zakładce „Kierunek rewaloryzacji Parku im. Stefana Żeromskiego w Szczecinie”;
- Biorąc udział w badaniu prowadzonym przez ankieterów na terenie parku w dniu 28 września w godzinach od 9.00 do 17.00.
Zapraszamy również do udziału w spacerze dendrologicznym, który odbędzie się 13 października, w godz. 11.00 – 13.00, miejsce zbiórki przy Hotelu „Park”.
- Wszystkie zebrane w trakcie konsultacji informacje zostaną przeanalizowane i będą stanowiły ważne wskazówki w dalszym procesie opracowywania programu rewaloryzacji parku oraz tworzenia koncepcji jego funkcjonowania – dodaje Marta Safader – Domańska. - Należy jednak pamiętać, że zakres możliwych zmian definiowany jest przez trzy czynniki: historię, przyrodę i potrzeby mieszkańców. Wyznaczanie kierunku rewaloryzacji będzie oparte na odnalezieniu złotego środka uwzględniającego wszystkie wymienione uwarunkowania.