12°

Rezerwat Ważnych Spraw. Finał dąbskiego Lata w teatrze

Robert Duchowski

Robert Duchowski

Rezerwat Ważnych Spraw. Finał dąbskiego Lata w teatrze
Rezerwat Ważnych Spraw. Finał dąbskiego Lata w teatrze
Rezerwat Ważnych Spraw. Finał dąbskiego Lata w teatrze
Rezerwat Ważnych Spraw. Finał dąbskiego Lata w teatrze
Rezerwat Ważnych Spraw. Finał dąbskiego Lata w teatrze

Od 1 lipca przez blisko dwa tygodnie podejmowaliśmy wyzwanie połączenia natury ze sztuką. Efekt tej syntezy zobaczycie w finałowym pokazie już 13 lipca (sobota) o godz. 12.00 w Klubie Delta (ul. Racławicka 10). Wstęp wolny

 

Piękne kolorowe ptaki, spętane i zamknięte w klatce przestaną śpiewać…
 

- Podczas dwutygodniowych półkolonii pracowaliśmy w trzech grupach: scenograficznej, muzycznej i aktorskiej - mówi Krzysztof Lichtblau z Klubu Delta. -  Szukaliśmy dźwięków w przyrodzie, badaliśmy przestrzeń wokół nas, przetwarzaliśmy rzeczy z pozoru niepotrzebne w coś, co zostanie kluczowym elementem pokazu. Próbowaliśmy stąpać po ziemi jak długonogie bociany, ruszać skrzydłami jak dumne łabędzie, szybować wśród chmur. Sprawdzaliśmy nasze supermoce i to, jak czujemy się, gdy ktoś nie pozwoli nam mówić swoim głosem.


Co z tego wszystkiego wyniknie?
 

Zapraszamy gorąco i ptasio na sobotni pokaz finałowy dąbskiego Lata w teatrze!

 

 


 „Rezerwat Ważnych Spraw” to przestrzeń, do której zaprosiliśmy dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat. Inspiracją była dla nas postać Paula Robiena – ornitologa i wizjonerskiego ekologa, który przed II wojną światową żył w niemieckim Altdamm (dzisiejszym Dąbiu, w którym znajduje się MOK). Robien apelował o poszanowanie dla przyrody i o pokojowe współistnienie człowieka z naturą. Przewidywał globalną katastrofę ekologiczną.
 

Lato w teatrze to ogólnopolski program wspierający samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe w tworzeniu młodym ludziom okazji do doświadczania teatru w miejscu, w którym żyją. Lato w teatrze bazuje na idei teatru jako formy spotkania. Program działa na rzecz rozwoju środowiska osób zajmujących się edukacją teatralną oraz animacją kulturalną i społeczną. Organizatorem programu jest Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, warsztatów i spotkań związanych z pedagogiką teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.
 

Konkurs grantowy pozwala wyłonić najciekawsze projekty dwutygodniowych wakacyjnych warsztatów o charakterze teatralnym dla dzieci i młodzieży. Realizowane projekty mają pokazać młodym ludziom, że teatr jest miejscem dla każdego – można w nim tworzyć, poznawać innych ludzi i odkrywać różnorodność otaczającego świata. Spośród zgłoszeń, wybrane zostają te, które wykorzystują metody twórcze do rozwijania kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, pozwalają im odkrywać i wykorzystywać swój potencjał i dzielić się z publicznością własnym przekazem.  Projekty realizują zespoły, które dbają o podmiotowe traktowanie młodych ludzi oraz czuwają nad przebiegiem procesu grupowego – i nie zapominają, że przy tym wszystkim, można się dobrze bawić!
 

W aktualnej 17. edycji programu dofinansowanie otrzymało 35 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 19 samorządowych instytucji kultury, aż 24 projekty zostaną przeprowadzone w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców!

Więcej informacji na temat programu na:
www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze

Bleiben Sie auf dem Laufenden!

Klicken Sie auf die Schaltfläche 'Folgen', um über die Nachrichten aus Stettin auf dem Laufenden zu bleiben. Die interessantesten Beiträge finden Sie in Google News!