Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Cisne Branco nie wystartuje w The Tall Ships Races

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Cisne Branco nie wystartuje w The Tall Ships Races

   Brazylijski Biały Łabędź musiał wycofać się z regat wielkich żaglowców. Jednostka od kilkunastu dni próbuje uporać się z awarią silnika.

   Z informacji przekazanych przez brazylijską Marynkę Wojenną wynika, że Cisne Brano pozostanie w Lizbonie do momentu naprawy silnika. Oznacza to, że żaglowiec nie może wziąć udziału w tegorocznych regatach, a tym samym nie zawita do Szczecina na czas finału regat.

   Biały Łabędź – tak bowiem nazywany jest Cisne Branco – jest jednostką brazylijskiej marynarki.

   - Potężny, 74-metrowy żaglowiec został wybudowany w holenderskiej stoczni, w Amsterdamie - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - To trzeci Cisne Branco w Brazylii. Pierwszy, 15-metrowy, klasyczny jacht był zaprojektowany przez Alfreda Mylnego, a zbudowany przez Alexandra Robertsona w 1910 roku.

   Tegoroczne The Tall Ships Races wystartują z litewskiej Kłajpedy już w najbliższą niedzielę. Jednostki będą ścigać się przez 5 tygodni na trasie Kłajpeda – Helsinki – Tallinn – Turku – Mariehamn – Szczecin. Finał regat odbędzie się w Szczecinie w dniach 2-5 sierpnia.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!