Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      Sierpień w Ogrodzie Różanym

      Marta Kufel

      Marta Kufel

      Sierpień w Ogrodzie Różanym

      Serdecznie zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę o godz. 12.00 do Różanego Ogrodu na koncerty południowe. Oprócz tego w sierpniu będą potańcówki, czynna będzie Różana Czytelnia, no i na dzieci czekają szeroko otwarte drzwi do bajkowego świata, zabawy, oraz wspólnego śpiewania i warsztatów.

      W ramach Różanki Dzieciom. Zapraszamy.

      W sierpniu na scenie wystąpią artyści szczecińskiej i polskiej sceny muzycznej. Przed nami między innymi koncerty Free Blues Band, Blue Bossa, Orkiestry Wojskowej w Szczecinie oraz Ryszarda Poznakowskiego wraz z zespołem.

      Południowym koncertom towarzyszą wystawy plenerowe. W tym miesiącu zostanie zaprezentowana wystawa pt. „Herby Szczecina”. Wystawa stanowi wybór różnych wizerunków gryfa obecnych w Szczecinie. Na tablicach pokazane są zdjęcia, adresy i informacje GPS kilkudziesięciu wizerunków gryfa, a ekspozycja jest zaproszeniem do samodzielnego poszukiwania gryfów w Szczecinie.

      Różankowe potańcówki

      W sierpniu będzie można potańczyć zarówno w rytmach przedwojennego swingu, jak i współczesnej muzyki. Nie zabraknie polskiej muzyki, czyli niepowtarzalnych kompozycji Czerwonych Gitar, uwielbianych przez szczecinian Filipinek, jak również nowszych światowych hitów. W sierpniu zapraszamy na potańcówki w sobotę 12 i 26 sierpnia w godz. 17.00-20.00.

      Różana Czytelnia czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy kto odwiedzi Różany Ogród do 27 sierpnia br. będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. Nasz projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek", który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką, bez konieczności jej zakupu.

      ZAPRASZAMY do Różanej Czytelni każdego dnia!

      5 sierpnia godz. 12.00

      Koncert Trio akordeonowego Srebrzyści Akordeoniści, które tworzą Czesław Lewicki, Zbigniew Kulesza i Kazimierz Czapiewski. Zespół trzej panowie na emeryturze, którzy spotkali się po latach i postanowili wspólnie zagrać na swoich ulubionych instrumentach. Wszyscy są absolwentami Szkoły Muzycznej w klasie akordeonu. Szkołę tę ukończyli w latach 60-tych ubiegłego wieku. Podczas sobotniego koncertu z zespołem wystąpi Natalia Glinka, młoda szczecińska wokalistka, która zaśpiewa kilka piosenek z repertuaru polskiej muzyki rozrywkowej.

      6 sierpnia godz. 12.00

      Koncert legendarnej szczecińskiej grupy bluesowej Free Blues Band.

      12 sierpnia godz. 12.00

      Występ zespołu Blue Bossa. Zespół tworzą artyści - Maciej Marcinowski (saksofon), Ireneusz Leciejewski (gitara), Adam Dziewiałtowski-Gintowt (instrumenty perkusyjne), których łączy zamiłowanie do wyjątkowego rodzaju muzyki, jakim jest powstała w latach 60-tych ubiegłego wieku bossa nova. Połączenie brazylijskich rytmów i jazzu stworzyło niepowtarzalną fuzję. W repertuarze najważniejsze miejsce zajmują kompozycje A.C. Jobima, Byrda, Barroso, Peixoto czy Silvy.

      godz. 17.00-20.00

      POTAŃCÓWKA "Muzyka łączy pokolenia czyli dla każdego coś miłego"

      Zabawa przy muzyce, którą wszyscy znamy i lubimy. Od Eugeniusza Bodo, przez Boney M'a do Eminema, a to oczywiście tylko namiastka tego, co nas czeka w takcie muzycznej podróży. Trzy godziny zabawy dla trzech pokoleń zapewni One Man Show - konferansjer, prezenter muzyczny i wokalista z kilkunastoletnim doświadczeniem, którego wizytówką są eleganckie uroczystości z klasą.

      13 sierpnia godz.12.00

      Koncert szczecińskiej Orkiestry Woskowej. Podczas koncertu zaprezentowany zostanie program, składający się głównie z piosenek i melodii wojskowych, tych starszych i całkiem współczesnych. Orkiestrze towarzyszyć będą solistki i soliści pod kierownictwem kapelmistrza kpt. Jarosława Michałko.

      19 sierpnia godz. 12.00

      Koncert zespołu Kontrast Kwartet. W programie muzyka poważna wielkich kompozytorów m.in. W. A. Mozarta, J. Haydna, L. van Beethovena, A. Dvoraka jak i muzyka popularna i filmowa.

      20 sierpnia godz. 12.00

      Koncert "Muzyka ulic Paryża" w wykonaniu Edyta Wolańska - skrzypce, Iwona Radin-Rutkowska - śpiew Oleg Wolański - akordeon. W programie m.in. utwory Astora Piazzoli , Yana Tiersena oraz piosenki Edith Piaf

      26 sierpnia godz. 12.00

      Koncert pt. „Od Sorrento słońce płynie”, na który złożą się utwory lat 60-tych, jak i nowe utwory autorstwa Wojtka Rapy. Zespół zagra w składzie: Małgorzata Jarmoc - wokal, Janusz „Kanapa” Jędrzejewski (gitara), Maciej Golański (perkusja)  z gościnnym udziałem Barbary Włodarczyk, Zbyszka Włodarczyka, Andrzeja Szpaka.

      godz. 17.00-20.00

      POTAŃCÓWKA z zespołem „Poznakowski Band”. Największe przeboje Ryszarda Poznakowskiego „Trzynastego”, „Mały Książe”, „Zabawa w Stylu Folk”, „Gdzie się podziały tamte prywatki” i wiele innych.

      Kolejna potańcówka to również koncert życzeń! Specjalnie dla Państwa przygotujemy stanowisko, gdzie będzie można wypisać na kartce dedykacje dla przyjaciela lub ukochanej osoby. To doskonała okazja, aby powiedzieć bliskiej osobie coś miłego i sprawić niespodziankę. Do tańca grać będą DJ Tomek oraz DJ Kasia, którzy przygotują rytmiczną mieszankę przebojów zarówno z dawnych jak i nowszych list przebojów.

      27 sierpnia godz. 12.00

      Koncert polskich przebojów w wykonaniu Trio, Aleksandra Szachniuk - śpiew, Krzysztof Sosonowski - śpiew i gitara, Waldemar Zieliński - gitara. W programie utwory z repertuaru legend polskiej muzyki m.in. Maryli Rodowicz, Sławy Przybylskiej, Edyty Barosiewicz, Varius Manx, Lady Pank i wiele, wiele innych.

      Różanka Dzieciom 2017

      Interdyscyplinarny projekt Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na który składa się cykl rodzinnych warsztatów twórczych z zakresu teatru z elementami literatury, plastyki, designu i muzyki. Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne, plener malarski, interaktywne czytanki, wykłady pedagogów z zakresu sztuki oraz wystawy i prezentacje twórcze. 

      Wydarzenie realizowane jest przez całe lato, w każdą sobotę od godz. 11.00 w przestrzeni Ogrodu Różanego. W ramach projektu odbywają się także interaktywne czytanki, czyli rodzinne spotkania z książką. Podczas projektu w Ogrodzie Różanym można skorzystać ze zbiorów książkowych różanej czytelni, czyli plenerowej biblioteki.


      PROGRAM

      5 SIERPNIA, sobota, godz. 11.00-14.00

      Zabawy i animacje dotyczące kultury regionu Górnego Śląska. Wesołe utopce – postacie teatralne, które pojawią się w spektaklu, zabierają dzieci w świat baśni oraz legend śląskich. Opowiadają historie o śląskich straszkach oraz wciągają widownię w zabawy śląskie, nawiązujące do gier, które nie są już praktykowane na podwórku. Dzieci poznają zabawy, w które jeszcze nie tak dawno bawił się każdy bajtel. Dzieci dzięki przeplatanym zagadkom będą uczyć się gwary śląskiej, poznają historię i tradycje regionu.

      Spektakl interaktywny „Zuzanka i Utopce". Przedstawienie interaktywne oparte na baśni Gustawa Morcinka pt. "O tym jak Zuzanka poszła w kumy do utopców". Spektakl będzie prezentował wyniki interdyscyplinarnych warsztatów teatralnych i będzie tłumaczony na język migowy.

      12 SIERPNIA, sobota, godz. 11.00-14.00

      Warsztaty rękodzieła "Tkactwo i haft - co to jest i czym się od siebie różni?" podczas zajęć, na pewno poznamy odpowiedź i zapoznamy się z typami i technikami wykonania. Uczestnicy warsztatów zdobędą praktyczne umiejętności takie jak: szycie, tkanie, haftowanie, jak również zgłębią wiedzę o wybranej technice oraz historii i różnorodności polskich strojów ludowych. Warsztaty będą z pewnością inspiracją do własnych poszukiwań, odkrywania i czerpania z bogactwa polskich strojów ludowych we współczesnym wzornictwie oraz rękodzielnictwie.

      Warsztaty plastyczne "Witraż”, czyli zdobienie farbami witrażowymi. Uczestnicy zaprojektują własny wzór na kartce lub skorzystają z przygotowanych wzorów. Wzory przekopiowane zostaną na zawieszki z pleksi. Po jej wyschnięciu w powstałe pola uczestnicy nanosić będą farby witrażowe. Każdy, kto będzie chciał zabierze swoją pracę i udekoruje okno lub dowolną, przeszkloną przestrzeń w swoim domu.

      Warsztaty teatralne "Kukiełkowy teatrzyk" to zajęcia składające się z krótkiego wykładu, prezentującego genezę i historię teatru lalek oraz części plastyczno-teatralnej, która będzie angażowała uczestników w tworzenie wspólnego kukiełkowego spektaklu.

      W pierwszej części zajęć uczestnicy oprócz genezy i krótkiej historii teatru lalek, zapoznają się z pracą profesjonalnego aktora lalkarza (spotkanie z aktorem Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie). W drugiej części spotkania uczestnikom zaproponowana zostanie bajka lub baśń, do której zostaną stworzone autorskie kukiełki. A kiedy kukiełki będą gotowe, wspólnie zaimprowizujemy serię autorskich mini spektakli, zachęcając uczestników do opowiedzenia własnych wymyślonych, bądź ulubionych historii.

      Spektakl kukiełkowy w oparciu o najsłynniejsze polskie baśnie. Dzieci wraz z opiekunami wspólnie odegrają role. Spektakl będzie tłumaczony na język migowy.

      19 SIERPNIA, sobota, godz. 11.00-14.00

      Warsztaty ceramiki artystycznej - nauka podstawowych technik ceramiki artystycznej, lepienie i rzeźbienie „z wolnej ręki”, używanie form gipsowych, zdobienie wykonanych obiektów. Uczestnicy wykonują prace według własnego pomysłu pod okiem prowadzącego, które po zajęciach mogą zabrać do domu.

      Warsztaty plastyczne "Projektowanie przedmiotów użytkowych” - zajęcia projektowania ozdób i biżuterii. Pod czujnym okiem fachowca uczestnicy warsztatów wykorzystując różnorodne materiały, takie jak filc, szklane koraliki, żyłki, tkaniny i drewno zaprojektują i wykonają własne, unikatowe ozdoby.

      "Przestrzeń mała architektura" podczas spotkania uczestnicy poznają profesjonalnego rzeźbiarza, tworzącego dzieła w przestrzeni publicznej i architekta oraz wspólnie wykonają rzeźbę, która będzie wykorzystywana w spektaklu teatralnym, realizowanym podczas projektu.

      Warsztaty teatralne - podczas zajęć zaprezentowane zostaną techniki, które pomogą dzieciom odgrywać emocje, wcielać się w określone role, pracować nad mową ciała, a także poprawną dykcją. Na program zajęć składają się gry i zabawy integracyjne uczące pracy w grupie oraz przezwyciężania tremy.

      PREMIERA

      Interaktywny spektakl pt. „Mały Książę” na podstawie książki Antoine de Saint - Exupéry o tym samym tytule – realizacja i prowadzenie Teatr Anny Gielarowskiej.

      26 SIERPNIA, sobota, godz. 11.00-14.00

      "Muzyczne podróże Guliwera" to koncert-spektakl na motywach powieści J. Swifta z wykorzystaniem wykonywanej na żywo muzyki G. Ph. Telemanna. Głównym bohaterem jest chłopiec, który przeżywa katastrofę statku i dociera w nieznane zakątki ziemi. Kolejne części opowiadać będą o niezwykłych przygodach i podróżach, bogato ilustrowanych muzyką. Dzięki poznaniu losów chłopca młodzi widzowie nauczą się akceptacji różnorodności, tolerancji czy wrażliwości na dźwięki. 

      Warstwa muzyczna projektu opiera się na ilustracyjnych utworach kameralnych G. Ph. Telemann, którego 250. rocznica śmierci przypada w 2017 roku.  Prezentacje muzyczne wykonane na instrumentach historycznych mają ułatwić młodym widzom zrozumienie i odbiór tekstu słownego, stąd ilustracyjne fragmenty utworów kameralnych oraz prezentacje instrumentów tak skomponowane by odpowiadały wątkom opowieści, a  jej wszystkie aspekty były czytelne i przystępne dla dzieci. Podróżując z głównym bohaterem młodzi widzowie, przeżyją niesamowitą przygodę, na nowo odbiorą świat jako magiczną przestrzeń nie do końca jeszcze poznaną.

      Warsztaty design "Projektujemy zabawkę przytulankę". Warsztaty z szycia i zdobienia autorskich przytulanek. Podczas zajęć każdy uczestnik zapozna się z różnorodnymi ściegami szycia, tajnikami łączenia materiałów i tworzenia autorskich projektów maskotek.

      Warsztaty origami - podczas zajęć zapoznamy się z japońską sztuką składania papieru oraz nauczymy jak ze zwykłych kartek zrobić ozdoby, dekoracje, zakładki do książek czy elementy nawiązujące do świata fauny i flory.

      Warsztaty muzyczne pn. "Muzyczny wehikuł czasu, czyli rzecz o muzyce dawnej" w programie prezentacje dawnych instrumentów, zapoznanie uczestników z historią najwybitniejszych kompozytorów i dzieł muzyki dawnej.

      Szczegółowy program dostępny na stronie organizatora www.saa.pl

      Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

      Różany Ogród w Szczecinie, ul. Pawła Jasienicy 8 Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!