Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   25°

   Pekao Szczecin Open: Jerzy Janowicz z „dziką kartą”

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Pekao Szczecin Open: Jerzy Janowicz z „dziką kartą”

   Poznaliśmy komplet tenisistów, którzy otrzymają „dzikie karty” do Pekao Szczecin Open. Oprócz Mistrza Polski – Daniela Michalskiego oraz Alberta Ramosa-Vinolasa (ATP 42) w szczecińskim challengerze zagra Jerzy Janowicz.

   31-letni Janowicz powróci na korty przy al. Wojska Polskiego 127 po 5-letniej przerwie. Łodzianin, ostatnio zagrał w Szczecinie w 2017 roku, kiedy to zakończył udział w turnieju na drugiej rundzie.

   - W porozumieniu z Polskim Związkiem Tenisowym podjęliśmy decyzję o przyznaniu ostatniej „dzikiej karty” Jerzemu Janowiczowi. Jurkowi z pewnością pomogły ostatnie dobre występy w hiszpańskich challengerach – powiedział dyrektor turnieju, Krzysztof Bobala.

   Przypomnijmy, że Janowicz był już 14. tenisistą w rankingu ATP World Tour, a obecnie zajmuje w nim 971. pozycję, co spowodowane jest kontuzjami, które go trapiły w ostatnich latach. Teraz Polak wraca do optymalnej dyspozycji. W ubiegłym tygodniu, Łodzianin startował na kortach Rafaela Nadala i osiągnął pierwszy od lutego 2020 roku ćwierćfinał turnieju ATP Challenger Tour.

   W tym tygodniu, 31-latek przeniósł się na turniej do Sewilli, gdzie we wtorek zmierzył się z Frederico Ferreirą Silvą (ATP 254). Po trwającym ponad półtorej godziny pojedynku Polak pokonał leworęcznego Portugalczyka 7:6(6), 6:1.

   Wtorkowe zwycięstwo to kolejny ważny krok dla Janowicza. Dzięki temu, pod doliczeniu punktów zdobytych na Majorce i w Sewilli awansuje w poniedziałek w rankingu ATP o co najmniej 300 pozycji.

   Turniej eliminacyjny ma planowo rozpocząć się w niedzielę, 11 września.

   Sponsorami tytularnymi Pekao Szczecin Open są Bank Pekao S.A. oraz Miasto Szczecin. Turniej należy do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

   Dzikie Karty do turnieju ATP Challenger Pekao Szczecin Open 2022
   Turniej Główny - gra pojedyncza (Main Draw singles)

   1. Albert Ramos-Vinolas
   2. Daniel Michalski
   3. Jerzy Janowicz (Karta PZT)

   pierwszy oczekujący to Maks Kaśnikowski


   Turniej Główny - gra podwójna (Main Draw doubles)

   1. Maks Kaśnikowski/Yann Wójcik
   2. Piotr Matuszewski/Andrew Paulson

   Eliminacje - gra pojedyncza (Qualifying singles)

   1. Maks Kaśnikowski
   2. Szymon Kielan
   3. Paweł Ciaś
   4. Jan Choiński

   pierwszy oczekujący: Mateusz Kułakowski (SKT Szczecin)

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!