Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Nowy zarządca kortów tenisowych

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Nowy zarządca kortów tenisowych

   Szczeciński Klub Tenisowy będzie dzierżawić od Miasta obiekt sportowy przy Alei Wojska Polskiego. Podpisana umowa obowiązuje do 2033 roku.

    

   SKT był jedynym podmiotem, który spełnił warunki procedury przetargowej na dzierżawę kortów. Klub zobowiązał się do płacenia miesięcznego czynszu w wysokości 7380 złotych brutto oraz ponoszenia wszelkich opłat związanych z bieżącym funkcjonowaniem obiektu, tj. podatku od nieruchomości i rachunków (prąd, gaz, woda, ścieki, wywóz odpadów komunalnych, dostawa ciepła).

    

   - W ramach umowy dzierżawca ma obowiązek dokonywania niezbędnych wymaganych przepisami prawa przeglądów obiektów i budowli, utrzymania, konserwacji oraz remontów obiektów budowlanych, utrzymywania przedmiotu dzierżawy w należytym porządku i czystości - informuje Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. -  Zobowiązany jest również, na warunkach określonych w umowie, wynajmować na potrzeby dydaktyczno-szkoleniowe korty dla uczniowskich klubów sportowych, jak również dla klubów należących do Polskiego Związku Tenisowego z terenu Gminy Miasta Szczecin. Zapisy umowy dają zatem gwarancję, że szkolenie w dziedzinie tenisa ziemnego dzieci, młodzieży i osób z niepełnosprawnościami ze szczecińskich klubów i stowarzyszeń będzie kontynuowane na preferencyjnych stawkach. 

    

   9 letni okres umowy z jednej strony zabezpiecza stałe wpływy środków do miejskiej kasy, a z drugiej ułatwi dzierżawcy pozyskiwanie zewnętrznych funduszy i dotacji na poprawę warunków zagospodarowania obiektu, co w konsekwencji przełoży się na zwiększenie jakości i prestiżu całej nieruchomości. Przypomnijmy, że poprzednia umowa na dzierżawę kortów tenisowych obowiązywała od połowy 2018 roku i trwała 6 lat. Wówczas obiektem zarządzało konsorcjum podmiotów: Fundacja „Szczeciński Klub Tenisowy PROMASTERS”, Szczeciński Klub Tenisowy, Stowarzyszenie Akademia Tenisowa PROMASTERS oraz Fundacja „Sport Club”. 

   Nadzór nad obiektem przy Alei Wojska Polskiego 127 niezmiennie będzie prowadzić Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!