Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Metamorfoza stadionu na Skolwinie wchodzi w kolejną fazę

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Metamorfoza stadionu na Skolwinie wchodzi w kolejną fazę

   Ruszyły prace nad budową trybuny na obiekcie przy ul. Stołczyńskiej. Tworzeniem konstrukcji zajmuje się firma Emer Pomorze z Golczewa. To ten sam podmiot, który właśnie kończy prace nad postumentem pod trybunę. To największy i najważniejszy element przebudowy stadionu, który w najbliższym sezonie ma być areną drugoligowych rozgrywek piłkarskich.  


   Firma z Golczewa złożyła najkorzystniejszą ofertę na budowę tymczasowej trybuny dla 909 widzów (250 miejsc ma być zadaszonych).

   - Wykonawca będzie miał 90 dni na postawienie konstrukcji, ale deklaruje, że zrobi to dużo szybciej - mówi Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - Wartość samej trybuny to 740 tysięcy zł. Przygotowanie postumentu pod konstrukcję to z kolei koszt blisko 880 tysięcy zł, co łącznie daje ponad 1,6 mln zł.

    

   Wcześniej przy Stołczyńskiej powstało tzw. stanowisko dowodzenia, czyli wyodrębnione miejsce pracy dla służb kierujących zabezpieczeniem meczu oraz kołowroty dla kibiców wchodzących na mecze.

   Na końcowym etapie budowy są kontenerowe szatnie dla obu drużyn i sędziów. Na stadionie staną również nowe wiaty i fotele dla sztabów trenerskich i zawodników rezerwowych obu drużyn.

   Cały obiekt zostanie ogrodzony i będzie monitorowany.

   - Łącznie w tym roku Miejskie Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie przeznaczy ok. 3,2 mln zł na dostosowanie obiektu przy ul. Stołczyńskiej do wymogów rozgrywek na szczeblu II ligi - informuje Dariusz Sadowski. 

   Niezależnie od modernizacji pod kątem uzyskania tymczasowej licencji, trwają prace projektowe dot. docelowej przebudowy obiektu sportowego przy ul. Stołczyńskiej. Tą inwestycją zajmuje się spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!