Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   15°

   „Mali sportowcy” na Stadionie Lekkoatletycznym

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   „Mali sportowcy” na Stadionie Lekkoatletycznym

   W ramach Projektu PNWM Euroregionu Pomerania „Mali sportowcy” 4 czerwca 2024 r. w godzinach 10.30 – 13.00 odbędzie się spotkanie polskich i niemieckich przedszkolaków na szczecińskim stadionie lekkoatletycznym przy ul. Litewskiej 20.

   Ruch i zabawa są ważnymi elementami w rozwoju każdego człowieka. Aktywność fizyczna pełni niezwykle ważną rolę przede wszystkim w życiu małego dziecka. Dzieci, które uprawiają sport już od najmłodszych lat poprawiają swoją kondycję fizyczną, psychiczną i społeczną. Właśnie dlatego Przedszkole Publiczne nr 67 zdecydowało się na organizację wydarzenia skierowanego do najmłodszych sportowców. Od samego początku w imprezie uczestniczą licznie szczecińskie przedszkola. Co więcej, z czasem dołączyły do niej również zaprzyjaźnione placówki z Niemiec.

   Wszystkie dzieci tradycyjnie już rozpoczną te wyjątkowe zawody uroczystym przemarszem dookoła Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego im. Wiesława Maniaka. Następnie odbędzie się wciągnięcie flag na maszty i wspólne odśpiewanie hymnów narodowych.

   - W trakcie wydarzenia, mali sportowcy będą brać udział w rozmaitych konkurencjach. Będą to między innymi: zabawy bieżne, rzuty do celu, skoki w dal, sztafeta oraz gry zespołowe (np. „zbijak”, piłka nożna) - zapowiadają organizatorzy wydarzenia

   Zgodnie z przyjętymi zasadami, każde przedszkole będzie jednocześnie uczestniczyć we wszystkich konkurencjach, przechodząc z jednej stacji do drugiej.

   Celem zawodów pn. „Mali sportowcy” jest:

   - wyrabianie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego, promowanie zdrowego stylu życia,

   - wdrażanie do przestrzegania zasad współzawodnictwa zespołowego,

   - kształtowanie prawidłowych postaw wobec sukcesu i porażki,

   - promowanie placówek przedszkolnych,

   - Integrowanie pracy szczecińskich i niemieckich placówek na rzecz promowania sportu,

   - wzbogacanie wiedzy na temat szczecińskiego sportu,

   - wyszukiwanie talentów i przyszłych sportowców naszego Miasta.

    

   Co ważne, w trakcie zawodów nie ma lepszych i gorszych. Wszystkie dzieci zajmą pierwsze miejsca, otrzymają medale, puchary i dyplomy dla przedszkoli oraz drobne upominki. Wszystko po to, by jeszcze mocniej zachęcić młodych sportowców do codziennej aktywności fizycznej. W tegorocznej edycji wydarzenia udział weźmie 7 placówek. Obecni będą również rozmaici goście – przyjaciele dzieci.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!