Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Już w piątek odbędzie się Szczeciński Bieg Nocny

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Już w piątek odbędzie się Szczeciński Bieg Nocny
   torby.jpg
   mapa biegu.png
   medale.jpg

   Tylko dwa dni dzielą nas od pierwszego nocnego biegu przez centrum miasta. Zawodnicy będą musieli pokonać 5 lub 10 km. Poniżej garść przydatnych informacji.

   Start biegu jest zaplanowany na godz. 23.55 – dystans 5 i 10 km. Zawodnicy wyruszą z Jasnych Błoni, skąd wbiegając w ulicę Felczaka miną Plac Szarych Szeregów i Aleją Piastów będą biegli aż do placu Janiny Szczerskiej. Następnie z Placu Kościuszki wbiegną w ulicę Krzywoustego i będą kierować się na Plac Zwycięstwa. Tam skręcając i pokonując ulice św. Wojciecha wybiegną na Plac Lotników i będą już kierować się prosto pod Urząd Miasta, gdzie będzie ulokowana meta.

   - Zawodnicy, którzy zdeklarowali udział w biegu na 10 km będą mieli do pokonania dwie takie pętle - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Przed biegaczami będzie jechał samochód startowy, a stawkę będzie zamykała karetka pogotowia ratunkowego.

   Zanim jednak wystartuje sam bieg, każdy zawodnik musi odebrać swój pakiet startowy. Zachęcamy do wcześniejszego odwiedzania Biura.

   W pakietach znajdziemy numery startowe oraz profesjonalne koszulki biegowe. Prosimy, aby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę i w miarę możliwości odebrać swój numer startowy stosunkowo wcześniej.

   Pakiety będzie można odebrać w czwartek 12.05 w godzinach 14.00-19.00 na placu Pawła Adamowicza oraz w piątek 13.05, w dniu biegu, w godzinach 16.00-23.00 w Miasteczku Biegowym pod Urzędem Miasta Szczecin (ul. K. Szymanowskiego, a więc po stronie, po której jest fontanna).

   Kolejną ważną sprawą są nagrody.

   Zawodnicy po przekroczeniu linii mety otrzymają pamiątkowe medale. Dla najszybszych biegaczy wyznaczone zostały nagrody pieniężne. Na dystansie 5 km to kolejno 750, 500 i 250 zł (zarówno dla kobiet i mężczyzn), a dla 10 km 1000, 750 oraz 500 (również dwie klasyfikacje damska i męska).

   Ceremonia wręczenia nagród oraz rozwiązanie konkursu, w którym do wygrania jest profesjonalny rower gravelowy odbędą się po zakończeniu obu biegów.

   Przypominamy, że każdy zawodnik, który chciałby wziąć udział w konkursie z nagrodami musi wrzucić swoje zgłoszenie do urny znajdującej się w Biurze Zawodów. Spośród złożonych i prawidłowo wypełnionych kuponów zostanie wylosowany jeden kupon konkursowy.

   Zawodnik, którego imię i nazwisko zostanie wyczytane będzie musiał prawidłowo odpowiedzieć na zadane przez prowadzącego pytanie i okazać swój numer startowy.  W przypadku udzielenia nieprawidłowej odpowiedzi, losowanie zostaje przeprowadzone ponownie, aż do momentu wyłonienia osoby, która spełni wszystkie ww. warunki.

   - Zachęcamy do przyjazdu na teren wydarzenia komunikacją miejską - mówi Celina Wołosz. - Zawodnicy, którzy przyjadą własnymi samochodami będą mogli zostawić je na miejskich parkingach przy ul. Piotra Skargi, Ogińskiego czy Moniuszki.

   Osoby, które chciałyby dołączyć do wydarzenia mają jeszcze taką szansę. Na stronie www.protiming24.pl zostały ostatnie wolne pakiety startowe – tylko 33 sztuki, nie będzie możliwości zakupu pakietu na miejscu.

   Po więcej szczegółów zapraszamy na nasze wydarzenie na Facebooku 3. Szczeciński Bieg Nocny lub na www.zstw.szczecin.pl 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!