Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Jutro startuje 5. Szczeciński Bieg Nocny. Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Jutro startuje 5. Szczeciński Bieg Nocny. Zapraszamy do wspólnego kibicowania!
   4.-SBN-(166).jpg
   nocny-(3).jpg
   nocny.jpg

   Przed nami wielkie święto biegaczy, czyli już 5! edycja Szczecińskiego Biegu Nocnego. Przygotowania do tego wydarzenia nabierają tempa. 

   Od godziny 16.00 na Jasnych Błoniach będziemy już przygotowywać się do wieczornego startu Szczecińskiego Biegu Nocnego. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

   - Pakiety startowe już czekają na odbiór w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy, a miasteczko biegowe lada moment zacznie się budować na Jasnych Błoniach - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Przed zawodnikami, którzy jeszcze się nie zapisali na bieg, ostatnia szansa, aby to zmienić. Tylko do północy można dopisać się do listy startowej. 

   Na zawodników czekają nie tylko pamiątkowe medale, ale także atrakcyjne nagrody. Najlepsi mogą zgarnąć sportowe słuchawki oraz weekendową przejażdżkę najnowszą Mazdą, a ci najwolniejsi roczny abonament na rower miejski. Jest o co walczyć. 


   Co w programie imprezy?

   Od godz. 16.00 na Jasnych Błoniach będzie można wziąć udział w pierwszych animacjach i zabawach. Do 19:30 wspólnie z Drużyną Kangura będziemy gimnastykować się z dziećmi, które lubią sport i aktywność na świeżym powietrzu. 
   Między 16.00 a 2.00 będzie można podejść do naszej Fotobudki 360 i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Możliwości do świetlnych fotek będzie jeszcze więcej. Punktów foto nie zabraknie na trasie oraz w miasteczku biegowym. A skoro mowa o zdjęciach, to konieczny będzie także make up! O ten zadbają wizażystki, które już od 16.00 będą na posterunki i będą wykonywać neonowe makijaże. 

   - Pierwsze starty przewidziane są na godz. 20.00 to właśnie wtedy wystartuje 1. Szczeciński Bieg Świetlików - mówi Celina Wołosz. - Maluchy będą miały do pokonania od 200 do 1000 m, w zależności od kategorii wiekowej. Najmłodszy „świetlik” musi mieć 5 lat, aby móc wziąć udział w zawodach.

   Około 21.00 na parkingu przy ul. Piotra Skargi pojawią się także masażyści, którzy przez cały wieczór będą rozmasowywać bolące mięśnie naszych zawodników. Zadbają o relaks dla ciała tuż przed i po biegu. 
   Tuż po 21.30 w miejscu strefy aktywności dla dzieci pojawi się Kino na Leżakach. Na plenerowym multipleksie zaprezentowany zostanie film "Najlepszy", inspirowany życiem Jerzego Górskiego- polskiego trathlonisty, mistrza świata w podwójnym Ironmenie.


   Bieg główny

   Na koniec dnia cream de la cream, czyli bieg główny 5. edycji Szczecińskiego Biegu Nocnego.

   - O godz. 23.40 zaczniemy wspólną rozgrzewką - informuje Celina Wołosz. - Tak przygotowani zawodnicy skierują się na linię startu, gdzie punktualnie o 23.59  usłyszą sygnał do startu. 

   Przypomnijmy, biegacze mają do wyboru dwa dystanse 5 i 10 km. Start i meta zlokalizowane będą na Jasnych Błoniach, skąd po usłyszeniu sygnału startu biegacze pokonają ulicę Felczaka i wbiegną na aleję Wojska Polskiego, gdzie przy placu Zwycięstwa skierują się w stronę Bramy Portowej i kolejno aleją Niepodległości i Wyzwolenia dotrą do placu Rodła, skąd przez Plac Grunwaldzki i aleję Papieża Jana Pawła II wrócą na Jasne Błonia. Taka pętla będzie miała 5 km. Osoby, które zapiszą się na 10 km, pokonają trasę dwukrotnie. Cała trasa na obu dystansach posiada atest PZLA.


   Pakiety startowe

   Pakiety startowe będzie można odebrać w Biurze Zawodów, które w piątek będzie ulokowane na parkingu przy ul. Piotra Skargi w godz. 16.00-23.00, a w czwartek w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy w godz. 14:00-19:00, tam też będzie możliwość kupienia okazjonalnej koszulki.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!