Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Jeszcze można dołączać do 5. Szczecińskiego Biegu Nocnego

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Jeszcze można dołączać do 5. Szczecińskiego Biegu Nocnego

   Ponad 1000 biegaczy zapisało się już na 5 edycję Szczecińskiego Biegu Nocnego. Do wydarzenia zostało niewiele ponad 2 tygodnie, a pakietów ubywa z każdym dniem.

   W nocy z 10 na 11 maja ulicami miasta przebiegną zawodnicy 5. Szczecińskiego Biegu Nocnego. Wydarzenie dedykowane jest zarówno pełnoletnim biegaczom, jak i maluchom stawiającym swoje pierwsze kroki na biegowych ścieżkach. W dalszym ciągu można zapisywać się na listy startowe.

   - Bieg główny rozpocznie się około północy i w zależności od wyboru długości trasy wyniesie 5 lub 10 km - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. -  Start i meta zlokalizowane będą na Jasnych Błoniach, skąd po usłyszeniu sygnału startu biegacze pokonają ulicę Felczaka i wbiegną na aleję Wojska Polskiego, gdzie przy placu Zwycięstwa skierują się w stronę Bramy Portowej i kolejno aleją Niepodległości i Wyzwolenia dotrą do placu Rodła, skąd przez Plac Grunwaldzki i aleję Papieża Jana Pawła II wrócą na Jasne Błonia. Taka pętla będzie miała 5 km.

   Osoby, które zapiszą się na 10 km, pokonają trasę dwukrotnie. Cała trasa będzie posiadała atest PZLA.

   W tym roku także najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił podczas nocnego biegania. Szczeciński Bieg Nocny będzie miał swoją wersję dla dzieci.

   - Na najmłodszych zawodników będą czekać dystanse od 200 do nawet 1000 m. Oczywiście długość trasy będzie adekwatna do wieku młodego biegacza - zaznaczyła Celina Wołosz.

   Co ważne, 1. Szczeciński Bieg Świetlików odbędzie się w tym samym terminie, co Bieg Nocny, czyli 10 maja na Jasnych Błoniach. Starty najmłodszych zaplanowane są na chwilę po godzinie 20:00.

   Każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety otrzyma pamiątkowy medal. Zapisy na 5. Szczeciński Bieg Nocny odbywają się za pośrednictwem strony DO:ST:AR:TU (domtel-sport.pl).  Link do biegów dla dzieci: https://zapisy.domtel-sport.pl/1-szczecinski-bieg-swietlikow-2024-v10532

   Pakiety startowe będzie można odebrać w Biurze Zawodów, które w dniu zawodów będzie ustawione na Jasnych Błoniach, a dzień wcześniej w Centrum Handlowo-Usługowym Galaxy, tam też będzie możliwość kupienia okazjonalnej koszulki.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!