Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Grad medali Bushikanu na Mistrzostwach Świata w Ta' Qali

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Grad medali Bushikanu na Mistrzostwach Świata w Ta' Qali
   Natalia-Bombolewska-Mistrzynią-Świat-WKA---Malta-2024.jpg
   Złoty-medal-Mistrzostw-Świata-WKA-w-kumite-shobu-ippon-seniorek--70kg-dla-Natalii-Bombolewskiej,-srebro-dla-Weroniki-Kapler.jpg
   Od-prawej---Maciej-Waryński,-Paweł-Juraszek-i-Jakub-Piotrowski-w-treningu-na-maltańskich-skałach.jpg
   Ekipa-Bushikanu-Szczecin-na-Mistrzostwach-Świata-WKA-2024---Ta'-Qali-(Malta).jpg
   Dwukrotna-brązowa-medalistka-MŚ-WKA-2024-Patrycja-Staszek-w-treningu-na-maltańskich-skałach.jpg
   Mistrzostwa-Świata-WKA-2024---Malta.jpg

   13 medali przywieźli z Mistrzostw Świata WKA z Malty karatecy szczecińskiego Bushikanu. W zawodach rozegranych w dniach 22-24 marca br. z udziałem 850 zawodników z 20 krajów podopieczni Pawła Bombolewskiego wywalczyli 5 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych krążków.

   Podwójny tytuł Mistrzyni Świata zdobyła Natalia Bombolewska - w kumite shobu ippon seniorek -70 kg oraz w kumite drużynowym shobu sanbon rotation seniorek, gdzie w teamie Reprezentacji Polski po mistrzowski tytuł sięgnęła też druga zawodniczka Bushikanu - Weronika Kapler. Dla Natalii był to trzeci w jej karierze indywidualny tytuł Mistrzyni Świata oraz pierwszy drużynowy. Złoty medal Mundialu stał się również udziałem Piotra Lisewskiego (dwukrotnie), który tryumfował w kata weteranów oraz w kata parami weteranów.

   Tytuły V-ce Mistrzów Świata wywalczyli: Maciej Waryński w kumite shobu sanbon juniorów -75 kg, Weronika Kapler w kumite shobu ippon seniorek -70 kg i Natalia Bombolewska w kumite drużynowym shobu sanbon seniorek.

   Za bardzo pechowy należy uznać występ Waryńskiego, który znajdując się w doskonałej formie przeszedł jak burza przez eliminacje. Niestety, w półfinałowym pojedynku z Brazylijczykiem doznał kontuzji szczęki (Brazylijczyk został zdyskwalifikowany za nieczyste zagranie), która wyeliminowała go z walki finałowej.

   Po brązowe medale światowego czempionatu sięgnęli: Patycja Staszek (dwukrotnie) w kumite drużynowym shobu sanbon kadetek i kumite drużynowym shobu sanbon rotation kadetek, Paweł Juraszek (dwukrotnie) w kata juniorów stylu Shotokan oraz kata juniorów wszechstylowym, a także Weronika Kapler w kata seniorek. Patrycji Staszek zabrakło też 0,1 punkta do kolejnego brązowego medalu - tym razem w kata kadetek.

    - W przeddzień Mistrzostw Świata został rozegrany wielkoszlemowy Malta Open 2024, co było zabiegiem dość kontrowersyjnym, jako że doprowadziło do kontuzji niektórych naszych zawodników, a to z kolei sprawiło, że nie mogli pokazać pełni swoich możliwości na Mundialu - mówi Paweł Bombolewski, trener Bushikanu. -  Niektóre sędziowskie werdykty również pozostawiały wiele do życzenia, choć akurat w tej materii wiemy, że taki jest to sport. Wyniki cieszą, jednak przypadku, np. Jakuba Piotrowskiego, można śmiało powiedzieć że zawodnik został ograbiony z medalu Mistrzostw Świata przez kuriozalny i dość nieprzystojący do tych czasów brak możliwości zgłaszania protestów w oparciu o powtórki video.

   W Malta Open 2024 zawodnicy Bushikanu zdobyli 16 medali, z których najważniejsze (objęte rankingiem UKF World Tour) trafiły do Macieja Waryńskiego (złoto w kumite seniorów i srebro w kata seniorów), Pawła Juraszka (złoto w kata seniorów) i Weroniki Kapler (srebro w kata seniorek oraz brąz w kumite seniorek). Waryński i Juraszek za zwycięstwo zainkasowali 2000 punktów (maksimum w imprezach Wielkiego Szlema UKF) i nagrody finansowe.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!