Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Żeglarskie mistrzostwa już w ten weekend

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Żeglarskie mistrzostwa już w ten weekend
   Guźlecki (2).JPG

   Przed nami wielkie żeglarskie święto. Do Szczecina zjadą zawodnicy z całej Polski, którzy powalczą o mistrzostwo w trzech różnych klasach. Od piątku do poniedziałku koniecznie musicie zajrzeć na przystań Centrum Żeglarskiego.

   Takiej imprezy jeszcze u nas nie było. Ponad 200 zawodników z całej Polski zjedzie do Szczecina i powalczy o tytuły: Młodzieżowego Mistrza Polski w Windsurfingu, Mistrza Polski PSKO do lat 13 oraz Klubowego Mistrza Polski. Kto okaże się najlepszy? Dowiemy się tego już w weekend 24-25 sierpnia.

   Trzy kategorie, trzy różne klasy i dziesiątki zawodników, którzy będą walczyć z żywiołem i własnymi słabościami.

   Mistrzostwa Polski Młodzików w windsurfingu (24-26.08.)

   W zeszłym roku Mistrzostwa Polski rozgrywane były  w Pucku, gdzie, zawodnik reprezentujący Klub Sportowy Centrum Żeglarskie, zdobył wicemistrzostwo Polski. I to właśnie wtedy zrodził się pomysł organizacji Mistrzostw Polski w Szczecinie. Szczecin po wielu latach powrócił na windsurfingową regatową mapę Polski. Mistrzostwa Polski Młodzików to impreza rozgrywana w klasie Bic Techno 293 w kategoriach 4.0 ; 5.8 ; 6.8 OD (One Design); 7.8 OD, rozgrywana w trakcie 3 dni, w terminie 24-26 sierpnia. 

    

   Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13 (23-25.08.)

   To wydarzenie organizowane przez PSKO oraz KŻ Dobra Marina i Centrum Żeglarskie. W ciągu 3 dni planowane jest rozegranie 9 wyścigów, w których wezmą udział najmłodsi zawodnicy na łódkach klasy Optimist. Po rywalizacji na wodzie, na dzieci będzie czekać poczęstunek, a także zabawy przygotowane przez animatorów.  MPSKO do lat 13 to jedna z najważniejszych imprez żeglarskich dla klasy Optimist w Polsce.

    

   Finał Ekstraklasy Żeglarskiej (24-25.08.)

   W ramach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej rywalizuje między sobą 12 załóg. Po 3 rundach na czele tabeli z identyczną ilością punktów znajdują się Giżycko i Jeziorak. Tuż za nimi ze stratą zaledwie 2 pkt plasuje się Legia Warszawa. Szczecińska załoga zajmuje 5 miejsce.  Polska Ekstraklasa Żeglarska to projekt oparty o sport na wysokim poziomie. Jego uczestnikami są czołowe polskie kluby żeglarskie walczące o tytuł Klubowego Mistrza Polski.

    

   Kibicuj razem z nami

   Sportowe emocje będą towarzyszyć wszystkim przebywającym w tym czasie na przystani przy ul. Przestrzennej 19. Zapraszamy do wspólnego kibicowania i dopingowania zawodników. Na lądzie nie będzie brakowało atrakcji dla kibiców. Stoisko Sail Szczecin, leżaki, food trucki, żeglarskie gry i zabawy oraz animacje dla najmłodszych, a popołudniami wspólne ogniska i biesiady umilą czas tym, którzy odwiedzą Centrum Żeglarskie. W sobotę o godz. 16.00 zapraszamy na koncert IGA’cki Band.

   Do wspólnego kibicowania zapraszamy w sobotę i niedzielę, 24-25 sierpnia w godz. 10.00-18.00.

    

   Jak dojechać?

   Przystań Centrum Żeglarskiego mieści się przy ul. Przestrzennej 19. W czasie zawodów najłatwiej będzie dojechać na miejsce komunikacją miejską. Tuż przy bramie wjazdowej znajduje się przystanek autobusowy Centrum Żeglarskie, na którym zatrzymują się autobusy linii C, H, 56, 72, 93, 96. Można też wybrać się na przystań rowerem. Ulicą Przestrzenną wiedzie komfortowa ścieżka rowerowa, a na terenie Centrum Żeglarskiego bez problemu zostawimy rower w bezpiecznym miejscu.

   Zapraszamy do wspólnej zabawy!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!