Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Zapraszamy do udziału w Regatach o Puchar Magnolii

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zapraszamy do udziału w Regatach o Puchar Magnolii

   Już za tydzień w Centrum Żeglarskim odbędą się Regaty o Puchar Magnolii. Jachty można zgłaszać drogą mailową do 19 maja.

   Regaty o Puchar Magnolii mają swoją długą historię. Od blisko dwudziestu lat odbywają się na wodach Jeziora Dąbie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem..

   - Patronką regat jest słynna szczecińska Magnolia – ponad 50-letni jacht zbudowany w Szczecińskiej Stoczni Jachtowej - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - To jednomasztowa jednostka typu Vega, której kadłub został wykonany z drewna.

   W tym roku wydarzenie odbędzie się w terminie 21-22 maja na wodach Jeziora Dąbie. Bazą regat jest Centrum Żeglarskie W regatach może wziąć udział każdy jednokadłubowy jacht morski, zdolny do żeglugi na akwenie regat. Regaty zostaną rozegrane w następujących klasach:

   ORC

   KWR I, KWR II

   OPEN I – do 8 m, OPEN II – od 8,01

   Podział na grupy może być inny. Klasy KWR I i KWR II mogą być połączone w jedną. Ostateczny podział na grupy nastąpi po zgłoszeniu jachtów i zostanie podany na liście startowej.

   ZGŁOSZENIA

   Zgłoszenia będą przyjmowane drogą mailową: regaty@centrumzeglarskie.pl do dnia 19.05.2022 r., a po tym terminie w biurze regat na przystani Centrum Żeglarskiego w dniach: 20.05.2022 r. w godzinach: 18.00-20.00 oraz 21.05.2022 r. w godzinach 08.00 – 08:30.

   Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie www.centrumzeglarskie.pl w zakładce Regaty.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!