Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Żagle 2023 już niedługo

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Weekend 18-20 sierpnia możemy oficjalnie wpisywać w letni kalendarz. Właśnie wtedy ruszą Żagle 2023 i szczecińskie nabrzeża wypełnią się jednostkami.  

   U stóp Wałów Chrobrego i na Łasztowni zacumują jednostki, które przypłyną do Szczecina z gościnną wizytą. Spodziewanych jest kilkanaście żaglowców z Polski, Niemiec, Finlandii i Holandii, a także okręty z 3 Flotylli Okrętów w Gdyni i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Nie zabraknie znanych mieszkańcom miasta przedstawicieli szczecińskiej floty.

   Na lądzie

   W ramach Żagli organizowane są rożne strefy aktywności dla dzieci i rodzin, Festiwal Orkiestr Dętych, a także koncerty na scenach głównej i szantowej. Dla odwiedzających dostępny będzie Jarmark pod Żaglami wraz ze strefą Food Trucków i Strefa Artystów. Od kilku lat stałym i cieszącym się olbrzymim zainteresowaniem odwiedzających jest Craft Beer Zone, gdzie można skosztować rzemieślniczych browarów z całej Polski. Aktualnie odbywa się nabór wystawców do poszczególnych stref.

   Na wodzie

   19 sierpnia na Jeziorze Dąbie odbędzie się rywalizacja jachtów balastowych do 15 metrów w kategorii KWR1, KWR2 i OPEN (Regaty o Puchar Prezydenta Miasta). Jachty po regatach zacumują na Wałach Chrobrego. Z kolei Wyspa Grodzka zmieni się w strefę żeglarską, gdzie będzie można zobaczyć pokazy żeglowania na Optimiście, Widnsurfingu i skorzystać z trenażera. Tegoroczna odsłona imprezy to także świetna okazja to wspólnego świętowania 25-lecia „Nawigatora XXI”.

   Żeglarski Szczecin

   Szczecin słynie z żeglarskich imprez. Żagle, a wcześniej Dni Morza i organizowane co kilka lat finały zlotu wielkich żaglowców The Tall Ships Races (2007, 2013, 2017) zyskały sobie liczne grono fanów i wpisały się na stałe do kalendarza letnich wydarzeń.

   Żagle organizowane są w tym roku po raz trzeci. Zainicjowane w 2021 r. żeglarskie święto zostało bardzo ciepło przyjęte przez mieszkańców i turystów. Wakacyjny termin sprawił, że nad Odrą bawiły się dziesiątki tysięcy szczecinian i ich gości.

   Impreza będzie odbywała się na prawym i lewym brzegu; wzorem lat ubiegłych w ciągu ul. Jana z Kolna ruch pojazdów będzie utrzymany.

   Informacje o wydarzeniu pod adresami https://zagle.szczecin.eu/ i https://fb.me/e/1nOfbi1Pt

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!