Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Żagle 2022"- podsumowanie działań Straży Miejskiej

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Żagle 2022"- podsumowanie działań Straży Miejskiej

   Za nami wielka, żeglarska impreza. Trwała całe trzy dni i cieszyła się wielkim zainteresowaniem mieszkańców i gości. Świadczy o tym frekwencja, 115 tysięcy uczestników po obu stronach Odry. Niestety, to już za nami. O godzinie 9 rano pożegnaliśmy Joannę Saturnę oraz ORP Toruń. Pół godziny później odpłynął ORP Iskra. O godzinie odpłynie 14 Generał Zarusku, o 15 Olander, o 16 Bonawentura, a o 17 Bryza H.

   W zabezpieczaniu tej wielkiej żeglarskiej fety wzięło udział:

   w dniach 19.08-21.08.2022 176 strażników miejskich/88 patroli- w systemie rotacyjnym oraz patrole przeznaczone do dyspozycji dyżurnego SM, tj.34 strażników miejskich/14 patroli- w systemie rotacyjnym. 2 motorówki codziennie/ 4 strażników wodnych ,radiowozy- codziennie 21-23, do patrolowania pozostałej części miasta-5-6.

   Pierwsze podsumowania wskazują ,że impreza oprócz tego, że była udana to i bezpieczna. Strażnicy miejscy nie odnotowali poważniejszych zdarzeń szczególnych ( zasłabnięcia, drobne otarcia), mieszkańcy i goście nie przesadzali też z alkoholem, raczej trzymali się zasad spożywania go w punktach gastronomicznych, w ogródkach piwnych, rzadko poza nimi .Podczas tej imprezy żadnego nietrzeźwego delikwenta nie trzeba było odwozić do miejsca zamieszkania czy na izbę wytrzeźwień w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień.

   Cieniem na tej radosnej imprezie niestety położyła się sytuacja związana ze skażeniem Odry. Przez wszystkie dni strażnicy miejscy z Referatu Wodnego wraz z innymi służbami wyławiali martwe ryby, które pojawiały się w rzece.

   Sytuacja związana z parkowaniem też nie była najgorsza, chociaż niektórzy kierowcy boleśnie odczuli swoje "lekko" dowolne traktowanie obowiązującej organizacji ruchu i zakazów parkowania. Wystawiono 25 dyspozycji holowania, z czego fizycznie 17 pojazdów odjechało na lawecie, nałożono 48 mandatów karnych, 34 pouczenia, tylko 2 blokady na koła nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Ciąg dalszy konfrontacji ze strażnikami będą mieli kierowcy, którzy za wycieraczkami swoich aut znaleźli fotowezwania, w sumie 79. Oznacza to wszczęcie postępowania z dalszymi konsekwencjami .Korzystający z komunikacji miejskiej , aby dojechać na miejsce imprezy "Żagle 2022" nie muszą się o to martwić, do korzystania z tej formy transportu na wszelkie imprezy w przyszłości zachęcamy !

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!