Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   15°

   Szczecińskie kąpieliska już otwarte

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Arkonka zaprasza już od początku czerwca, a teraz dołączają do niej pozostałe kąpieliska. Od 15 czerwca można korzystać z Dąbia, Dziewoklicza i Głębokiego. Plażowicze znajdą tam wszystko co potrzebne, aby miło spędzić czas. 

   Na pewno każdy ma swoje ulubione, ale to, które błyszczy obecnie najjaśniej, to zdecydowanie kąpielisko Dąbie. Półtora roku po zakończeniu modernizacji, to wciąż jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w regionie. Są na nim  place zabaw, miejsca do grillowania, wiaty, leżaki, stoły piknikowe czy boiska do plażowej piłki siatkowej, a także wyjątkowa, podświetlona wieczorami, promenada. Pojawią się również punkty gastronomiczne. Jest to też doskonałe miejsce do podziwiania spektakularnych zachodów słońca nad jeziorem. Aby to umożliwić, godziny otwarcia kąpieliska Dąbie zostały wydłużone do 22. Czy tak pozostanie, zależy w dużej mierze od samych użytkowników, przede wszystkim od przestrzegania przez nich regulaminu kąpieliska i zakazu kąpieli w godzinach wieczornych.

   Swoich miłośników mają oczywiście również dwa pozostałe kąpieliska: Głębokie i Dziewoklicz. Otoczone zielenią, przyciągają swoim klimatem i malowniczym otoczeniem. Są tam oczywiście miejsca do wypoczynku, pomieszczenia sanitarne i przebieralnie, boiska do siatkówki plażowej. W sezonie otwarte zostaną punkty gastronomiczne. A maluchy będą mogły szaleć na wodnych „dmuchańcach”.

   Zgodnie z uchwałą Rady Miasta sezon kąpielowy trwa w Szczecinie od 15 czerwca do końca sierpnia. Ale ponieważ w tym roku pierwsze dni września wypadają w weekend – na kąpieliskach ratownicy będą aż do 3 września.

   Dziewoklicz i Głębokie: czynne codziennie w godz. 10 – 20, w tym dwie ostatnie godziny bezpłatnie, bez ochrony ratowniczej. Cennik: dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem – bezpłatnie; bilet ulgowy – 7 zł; bilet normalny – 14 zł, karnet 10 wejść ulgowy – 63 zł;  karnet normalny – 126 zł.

   Dąbie: czynne codziennie w godz. 10 – 22, w tym cztery ostatnie godziny bezpłatnie, bez ochrony ratowniczej. Cennik: dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem – bezpłatnie; bilet ulgowy – 8 zł; bilet normalny – 16 zł, karnet 10 wejść ulgowy – 72 zł;  karnet normalny – 144 zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!