Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Startuje sezon kąpielowy

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Startuje sezon kąpielowy

   Już w środę na kąpieliskach całej Polski oficjalnie wystartuje sezon kąpielowy. Oznacza to, że na Dąbiu, Dziewokliczu i Głębokim pojawią się ratownicy. Wstęp będzie już biletowany.

   W tym roku największym zainteresowaniem cieszy się, bez wątpienia, kąpielisko w Dąbiu. Po modernizacji jest to jeden z najpiękniejszych obiektów w regionie.

   - Pojawiły się na nim place zabaw, miejsca do grillowania, wiaty, leżaki, stoły piknikowe czy boiska do plażowej piłki siatkowej - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Przybyło mnóstwo drzew. Wszystko jest oświetlone i monitorowane. Przy wejściu ustawione są kołowrotki oraz parking rowerowy. Dalej idziemy przepiękną promenadą, która prowadzi nas nad same jezioro. Ustawiony został nowy  budynek socjalno-administracyjny. 

   Kąpielisko będzie czynne przez 7 dni w tygodniu. Bezpieczeństwa będzie pilnowało co najmniej 5 ratowników. Dzieci do lat 6 na teren obiektu wejdą za darmo.

   Bilet ulgowy dla uczniów, studentów do 26 roku życia, emerytów i rencistów – po okazaniu ważnej legitymacji - to kwota 6 złotych. Bilet normalny to kwota 12 złotych - bez limitu czasowego.

   Zmiany na Dziewokliczu oraz na Głębokim

   Za wstęp zapłacimy odpowiednio 5 złotych (bilet ulgowy) oraz 10 złotych (bilet normalny). Osoby niepełnosprawne z jednym opiekunem wejdą za darmo.

   Na wodzie, w obu tych miejscach, pojawią się dmuchane zamki na wodzie. Będą punkty gastronomiczne z przekąskami i lodami.

   Na Dziewokliczu ratowników będzie co najmniej 5, na Głębokim - każdego dnia - co najmniej siedmiu.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!