Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Piątek pełen wrażeń!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Piątek pełen wrażeń!
   1 (1).jpg
   strefa dziecieca (1).jpg
   szanty (2).jpg
   żagle22 (2).jpg

   Rozpoczynamy pierwszy dzień Żagli. Piątek będzie dniem pełnym rozrywki i niezapomnianych wrażeń. Co na Was czeka na nabrzeżach po obu stronach Odry. Sprawdźmy to!

    

   Od godziny 16:00 na Wałach Chrobrego czynny będzie Jarmark pod Żaglami, Aleja Artystów oraz Aleja Produktów Regionalnych. Znajdziecie tutaj wyjątkowe marynistyczne pamiątki, potrawy oraz rzemieślnicze wyroby tworzone tradycyjnymi metodami. Z pewnością znajdziecie tutaj i kupicie dla siebie lub bliskich coś ciekawego. Jarmark pod Żaglami znajdziecie również na Łasztowni.

    

   Znajdziecie się też coś dla najmłodszych. Na Placu Adama Mickiewicza wyszaleć do woli będą się mogły Wasze pociechy. Strefa dziecięca to zabawa na całego. Występy i animacje, warsztaty, koncerty oraz pokazy taneczne – jednym słowem kupa śmiechu i masa radości gwarantowana. Strefa czynna będzie od godziny 16:00. Na Łasztowni warto z kolei odwiedzić strefę Czystej Wody przygotowaną przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Oprócz zabawy, będzie się tu można nauczyć wielu ciekawych rzeczy a także napić wody z ustawionych w pobliżu poidełek. Dla najmłodszych przygotowaliśmy również Stefę Portową z masą atrakcji. A jeśli będziecie chcieli poszaleć sami lub z dziećmi, koniecznie odwiedźcie Lunapark Jan Novy lub znajdujący na Łasztowni Holiday Park Szczecin z największym w Polsce kołem młyńskim Wheel of Szczecin, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na panoramę naszego miasta.

    

   Łasuchy podczas Żagli mają całkiem spory wybór miejsc, w których będą mogli skosztować dobrego jedzenia czy schłodzić się różnego rodzaju napojami. Na ulicy Komandorskiej czekać będzie Craft Beer Zone – czyli strefa chilloutu, dobrej muzyki i smacznego piwa. Na ulicę Admiralską oraz na Łasztownię doprowadzą Was zapachy niesamowicie aromatycznych potraw z całego świata. To wszystko za sprawą znanych i lubianych restauracji na kółkach.

    

   O godzinie 18:00 na placu Solidarności odbędzie się uroczyste rozpoczęcie VI Festiwalu Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. Zobaczycie konkurs musztry paradnej, pokazy, zaplanowano również wspólne wykonanie hejnału miasta Szczecin oraz wykonanie zaproponowanych utworów przez kapelmistrzów orkiestr.

    

   Podczas Żagli nie zabraknie również dobrej muzyki. W morski klimat wprowadzą Was szanty i muzyka folkowa. Te brzmienia usłyszycie na scenie znajdującej się przy Centaurze. Od godziny 20:00 na Wyspie Grodzkiej w taneczne rytmy porwie Was muzyka elektroniczna. Natomiast już od godziny 18:00 na głównej scenie rozpocznie się koncert wieczoru. Wieczór pełen energetycznej muzyki będzie gwarantem świetnej zabawy. Wśród artystów Konrad Słoka & Chango, Curcuma, Sara James.

    

   To co widzimy się na Żaglach?

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!