Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   21°

   Parada żaglowców i pożegnanie Gorch Focka

   Hanna Pieczyńska

   Hanna Pieczyńska

   Parada żaglowców i pożegnanie Gorch Focka

   Za nami widowiskowa parada żaglowców, którą z nabrzeży obejrzały prawdziwe tłumy. Jednostki zaprezentowały się mieszkańcom oraz turystom opływając wyspę Bielawę. Chwilę później pożegnaliśmy gwiazdę Żagli 2022 – Gorch Focka.

   To była prawdziwa niespodzianka dla wszystkich uczestników Żagli 2022. W niedzielę przed godziną 17 odbyła się parada żaglowców. Jednostki jedna za drugą płynęły od Elewatora Ewa, pod podniesionym zwodzonym mostem prowadzącym na Wyspę Grodzką, następnie wzdłuż naszych nabrzeży. A tam oklaskami nagradzały je tłumy mieszkańców oraz turystów. Część jednostek opuściła już Szczecin, część wróciła na swoje miejsce.

   Chwilę później przenieśliśmy się na Bulwar Chrobrego, gdzie pożegnaliśmy gwiazdę tegorocznych Żagli 2022 – Gorch Focka. Holowniki wyprowadziły jednostkę w stronę Trasy Zamkowej, gdzie została obrócona, a następnie przy głośnych dźwiękach syren pożegnała wszystkich zgromadzonych na bulwarach i Trasie Zamkowej.

   Jutro o godzinie 9 rano pożegnamy Joannę Saturnę oraz ORP Toruń. Pół godziny później odpłynie ORP Iskra. O godzinie 14 Generał Zarusku, o 15 Olander, o 16 Bonawentura, a o 17 Bryza H.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!