Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Ostatni weekend na kąpieliskach

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Ostatni weekend na kąpieliskach

   Wakacje dobiegają końca, co oznacza również zmiany w funkcjonowaniu szczecińskich kąpielisk i Arkonki.

   W tym roku pogoda zdecydowanie nie sprzyjała plażowaniu i wypoczynkowi nad wodą. Przewaga pochmurnych i deszczowych dni oraz niekoniecznie letnie temperatury mogły skutecznie odstraszyć nawet największych miłośników pluskania się w jeziorach i basenach. Ale kiedy już pogoda dopisała, to szczecinianie jak zawsze chętnie spędzali czas na miejskich kąpieliskach.

   W te najcieplejsze dni na Arkonce odpoczywało i bawiło się nawet do 7 tys. osób, co potwierdza niesłabnącą popularność tego  miejsca. Niestety, nie odpuszczały też sinice, które spowodowały, że na Dąbiu i Dziewokliczu wielokrotnie konieczne było wprowadzanie zakazu kąpieli. Przypominamy, cały czas zakaz obowiązuje na obu kąpieliskach.

   Wraz z końcem wakacji, dobiega końca również sezon kąpieliskowy. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, na kąpieliskach miejskich (Dziewoklicz, Dąbie, Głębokie) trwa on do 31 sierpnia.

   W tym roku, w związku z „wydłużeniem wakacji”, ratownicy pozostaną jednak na swoich stanowiskach i będą pilnowali bezpieczeństwa również w dniach 1 – 3 września (kąpieliska Dąbie, Dziewoklicz – obecnie zakaz kąpieli ze względu na występowanie sinic), chociaż wstęp będzie już wtedy darmowy. Natomiast na Arkonce sezon kąpielowy trwa standardowo do końca pierwszego wrześniowego weekendu, czyli do 3 września. Co potem?

   Od 4 września zmieniają się godziny i zasady funkcjonowania obiektów. Jeśli chodzi o Dziewoklicz i Głębokie to będą one otwarte w godz. 9 – 18, natomiast Dąbie 9 – aż do 22 (z zastrzeżeniem możliwości skrócenia czasu, jeśli nie będzie przestrzegany regulamin).

   Na kąpieliskach nie będzie już ratowników, a kąpiel na plaży niestrzeżonej odbywa się na własną odpowiedzialność. Można za to korzystać z wszystkich pozostałych atrakcji dostępnych na terenie kąpielisk, a wstęp jest  bezpłatny.

   Podobnie na Arkonce – wchodzimy za darmo, możemy korzystać ze skateparku, placu zabaw, miejsc do grillowania, boiska, kortów (odpłatnie), itp. Wyłączone z użytku zostaną natomiast baseny. Godziny otwarcia do końca września: 10 – 20, a od października: 10 – 18. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!