Archiwum

16°

Nasi Mistrzowie Optimista!

Natalia Mróz

Oliwia Piotrowska i Stefan Geszke z Centrum Żeglarskiego zostali mistrzami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Regaty są najważniejszą imprezą roku dla tej kategorii wiekowej. Polska podzielona jest na 6 okręgów, a my wraz z województwem wielkopolskim i lubuskim tworzymy grupę A.  Dziewczynki i chłopcy ścigają się w oddzielnych grupach.

W tegorocznej imprezie uczestniczyło 55 chłopców i 33 dziewczynki. Oliwia i Stefan zdobyli tytuły mistrzowskie.

Brawa dla naszych Mistrzów i wielkie gratulacje dla całego teamu, bo trzeba powiedzieć, że to był dobry start całej grupy, której trenerami są Grzegorz Durdyń i Jakub Cymerman. Miejsca pozostałych naszych zawodników: Małgorzata Buńkiewicz – 11, Oliwia Szulczyńska – 12, Kamila Siewior – 15, Gabrysia Sadłowska – 24, Antek Jelonek – 6, Mikołaj Kordyka – 12, Adrian Lech – 13, Dawid Mularczyk – 17, Ziemek Gielniak – 20, Cyprian Włodarz – 24, Jakub Nowoświecki – 35, Jan Kisiel – 41.

Ostatniego dnia regat, dodatkowo rozgrywane są sprinty, czyli krótkie wyścigi, w których startuje 10 najlepszych dziewczynek i chłopców, wyłonionych w wyścigach flotowych. Tutaj mistrzynią została również Oliwia! Trzecie miejsce w tej konkurencji zdobył Antoni Jelonek!