Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Jezioro Dąbie: Weekend pełen wrażeń

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Jezioro Dąbie: Weekend pełen wrażeń
   PSKO1.jpg
   PSKO.jpg

   Nasze miasto ponownie gości w ten weekend doskonałych: zarówno młodszych, jak i starszych stażem żeglarzy. Wystartowały właśnie Mistrzostwa Polski PSKO do lat 13 oraz Otwarte Mistrzostwa Polski w match racingu zaliczane do Pucharu Świata.

   Centrum Żeglarskie, mimo że jesteśmy na finiszu sezonu żeglarskiego, nie zwalnia tempa i bierze udział w kolejnych wydarzeniach. Rozpoczęły się właśnie Mistrzostwa PSKO do lat 13! Do naszego miasta przyjechali z całej Polski zawodnicy klasy Optimist. Swój udział zgłosiło aż 18 krajowych klubów oraz dwa czeskie. Na wodzie możemy zaobserwować 113 niewielkich łódek, z doskonałymi młodymi zawodnikami. Zawody potrwają do 9 października. Pierwsze zmagania już dzisiaj na jeziorze Dąbie.

   Polish Match Tour

   W ten weekend na wodach Jeziora Dąbie rozgrywane są również Otwarte Mistrzostwa Polski w match racingu zaliczane do Pucharu Świata i będące częścią kultowego cyklu World Match Racing Tour! Organizatorzy regat zapewniają zawodnikom 6 jednakowych regatowych jachtów TOM28. W zawodach bierze udział jedenaście załóg z pięciu krajów. Walczą o punkty do światowego rankingu sterników World Sailing. Jednocześnie są to ostatnie regaty w sezonie w ramach World Match Racing Tour czyli Meczowych Mistrzostw Świata. Poprzednie w Polsce odbyły się w maju również w Szczecinie.

   - Nasz kraj reprezentuje 6 polskich załóg, w tym Patryk Zbroja z załogą YKP Szczecin. Patryk, aktualny Mistrz Polski, zajmuje w światowym rankingu 11 miejsce - mówi Andrzej Kus, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego. - W zawodach zagrozić mu mogą przede wszystkim francuska załoga pod wodą Maxime’a Mesnila - czwartego sternika świata czy estońska załoga ze sternikiem Matim Seppem.

   Z innych naszych rodaków, o zwycięstwo powalczą: Przemysław Tarnacki - najbardziej utytułowany polski żeglarz meczowy, siedmiokrotny Mistrz Polski, Szymon Jabłoński z zespołem Onboard, Igor Tarasiuk, Aleks Michalski, czy załoga HRM Racing ze sternikiem Kubą Gołębiowskim.

   Podczas trzech dni wyścigów na Jeziorze Dąbie w Centrum Żeglarskim kibice zobaczą rundę każdy z każdym, a następnie ćwierćfinały, półfinały i finały. Regaty wystartowały już dzisiaj o godz 10, zakończenie planowane jest na niedzielę, na godzinę 16.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!