Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Jezioro Dąbie: Takiego zarybiania jeszcze nie było

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Jezioro Dąbie: Takiego zarybiania jeszcze nie było
   5 (4).JPG
   5 (3).JPG
   5 (2).JPG
   5 (1).JPG
   6.JPG

   Jezioro Dąbie wzbogaciło się dzisiaj o 111 tysięcy europejskich węgorzy. Zalew Szczeciński o kolejne 900 tysięcy. Akcja rozpoczęła się na w marinie Centrum Żeglarskiego i potrwała blisko 2 godziny.

   W akcji zarybiania wzięli udział szczecińscy rybacy. Z samego rana zabrali na łodzie dostarczone europejskie węgorze i ruszyli na jezioro Dąbie. Tam sprawnie wypuścili je do akwenu, a ryby popłynęły w swoim kierunku. Na tym jednak nie koniec zarybiania. Z rejonu Wolina do Zalewu Szczecińskiego trafi aż 900 tysięcy ryb tego gatunku. W sumie na naszych wodach przybędzie ponad milion węgorzy!

   Było to największe w historii naszych wód wewnętrznych zarybianie narybkiem węgorza.

   Projekt Monitoring zasobów i zarybienie dorzecza Odry i Wisły węgorzem europejskim Anguilla anguilla (L.) w ramach opracowania i wdrażania środków ochrony i współpracy regionalnej", współfinansowany przez Unię Europejską, realizowany jest przez Instytut Rybactwa Śródlądowego im. S. Sakowicza w Olsztynie.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!