Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Dar Szczecina rusza na północ

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Dar Szczecina rusza na północ

   Już 4 czerwca z portu w Centrum Żeglarskim na wyprawę na daleką północ wyruszy jacht Dar Szczecina. To dobra okazja aby pożegnać jednostkę i załogę.


   Dar Szczecina wyruszy na ekscytującą wyprawę arktyczną w najbliższą niedzielę o godz. 13:00. Na pokładzie jachtu będzie około 50 śmiałków. Wyprawa potrwa 93 dni i zakończy się 6 września w Szczecinie.


   Kapitanami wyprawy są: Wojciech Maleika, Wojciech Kaczor, Przemysław Dziarnowski, Maksymilian Bojek i Piotr Patyk. Na odważnych żeglarzy płynących wzdłuż Norwegii czekają szczyty pokryte lodowcami schodzącymi do morza, rzeki których ujścia rozlewają się licznymi strumieniami i wybrzeża pokryte kolorową w lecie tundrą.


   Wyprawa podzielona jest na cztery odcinki: Szczecin - Bergen (4-18 czerwca), Bergen - Tromso (18 czerwca-6 lipca), Tromso - Lofoty - Aalesund - Bergen - Stavanger (3-24 sierpnia), Stavanger - Kristiansand - Kopenhaga - Szczecin (24 sierpnia-6 września).


   Jeszcze jest możliwość dołączenia do załogi podczas pierwszego i drugiego odcinka wyprawy. Więcej informacji można znaleźć na stronie centrumzeglarskie.pl.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!