Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Dar Szczecina dopłynął najdalej na północ – relacja z wyprawy

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Dar Szczecina dopłynął najdalej na północ – relacja z wyprawy
   dar-wyprawa (1).jpg
   dar-wyprawa (3).jpg
   dar-wyprawa (10).jpg
   dar-wyprawa (11).jpg
   dar-wyprawa (12).jpg
   dar-wyprawa (13).jpg

   Kapitan Wojciech Maleika powrócił z dwumiesięcznego rejsu Darem Szczecina na Północ Europy. W trakcie wyprawy załoga dopłynęła do Nordkapp i zwiedziła najpiękniejsze fiordy. Teraz, kolejna ekipa, wraca Darem do Szczecina.

   - Kolejny etap wyprawy Darem Szczecina na daleką północ dobiegł właśnie końca (dwa dni temu). Przez prawie miesiąc błąkaliśmy się pomiędzy wyspami skalistej północnej Norwegii – relacjonuje kapitan Daru, Wojciech Maleika. – Po odwiedzeniu Nordkapp na nieco dłużej zanurzyliśmy się w fiordy i zakamarki Lofotów, odwiedzając w sumie 30 różnych miejsc, z czego niemal połowa to postoje na kotwicy. Dopisywała nam pogoda, nadal było dużo słońca i tylko czasem nieco mocniej powiało. Na dobre poczuliśmy smak i zapach tych wysp. Trudno było się rozstawać w Tromso, z jachtem i z kompanami podróży. Załoga jednogłośnie twierdziła, że na pokład Daru powróci, może znów popłyniemy gdzieś na północ.

   Pełną fotogalerię z tej części wyprawy można zobaczyć na naszym profilu Centrum Żeglarskiego na Facebook’u

   Dar Szczecina pozostaje dalej w rejsie. Kilka dni temu rozpoczął się III etap podróży –  Tromso - Lofoty - Aalesund - Bergen – Stavanger. Odwiedzając Archipelag Lofotów, i pośród fiordów Dar Szczecina będzie kierować się na południe. Dużym portem w którym również planowany jest postój jest Bergen z jego niesamowitymi drewnianymi zabudowaniami w centrum miasta.

   Jach powróci do Szczecina 6 września. Ostatni odcinek wyprawy będzie obejmował  Stavanger - Kristiansand - Kopenhaga – Szczecin. Ostatnim dwóm etapom przewodniczy kapitan Wojciech Kaczor.

   - Nowej załodze i kapitanowi Wojtkowi Kaczorowi życzymy tylko pomyślnych wiatrów i takich pięknych widoków. Żeglujcie bezpiecznie, tym razem już na południe – dodaje kapitan Maleika.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!