Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Czas na Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina 2022!

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   Czas na Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina 2022!

   Już 10 stycznia rozpoczynamy  nabór zgłoszeń do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina za 2022 rok. Do przyznania będzie dziewięć nagród. Nabór potrwa do 15 lutego, a zwycięzców poznamy 25 marca.  Zapraszamy!

   Przed nami siódma edycja Nagród Żeglarskich. Wyróżnienia przyznawane są żeglarzom, przede wszystkim, z Pomorza Zachodniego i Pomorza Przedniego za wyjątkowe osiągniecie dokonane w roku poprzednim.

   - Szczecin nie od dziś jest miastem żeglarzy i cieszę się, że po raz kolejny będziemy mogli przyznać nagrody, które co roku są formą docenienia ich najciekawszych dokonań – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta. – Zapraszam do wskazywania osób, które, zdaniem mieszkańców, zasłużyły na tę nagrodę.

   Nagrody zostaną wręczone w 9 kategoriach:

   Nagroda Główna imienia kapitana Ludomira Mączki;

   • Rejs Roku – Nagroda imienia Wyszaka (fundatorem Nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski);
   • Żeglarz Roku (fundatorem Nagrody jest ZOZŻ);
   • Regatowiec Roku – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego;
   • Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski;
   • Nagroda Kota Umbriagi;
   • Trener Roku – Nagroda imienia Teodora Czarneckiego;
   • Wydarzenie Żeglarskie;
   • Żeglarska Nagroda Specjalna imienia Aleksandra Doby.

   Zgłoszenia prowadzone będą za pośrednictwem elektronicznego formularza pod linkiem https://www.accredi.pl/nagrodyzeglarskie. Można też pobrać ze strony http://nagrodyzeglarskie.szczecin.pl/ druk zgłoszeniowy oraz wysłać go pocztą na adres: nagrody.zeglarskie@zstw.szczecin.pl Zgłoszenia do poszczególnych nagród trwają od 10 stycznia do 15 lutego 2023. Kandydatów mogą zgłaszać mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku Nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki, także mieszkańcy całej Polski. Kandydatów zgłaszać mogą także: członkowie kapituły oraz instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia, fundacje, organizacje i kluby żeglarskie. Spośród nadesłanych kandydatur wyłonieni zostaną nominowani do poszczególnych wyróżnień.

   Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecin są ukłonem w kierunku środowiska żeglarskiego i mają na celu popularyzację żeglarstwa i jego tradycji; uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich (w tym związanych z Pomorzem Zachodnim i Pomorzem Przednim); kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie wychowania morskiego dzieci i młodzieży.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!