Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   21°

   Arkonka otwiera sezon

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Arkonka otwiera sezon

   Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszystkich miłośników wodnych i słonecznych kąpieli zapraszamy na „szczecińską Majorkę”.

   Baseny wyczyszczone, woda przebadana, wszystkie sprzęty sprawdzone i gotowe do użytku. To oznacza, że w sobotę oficjalnie ruszamy z sezonem kąpielowym. Odwiedzającym udostępnione zostaną wszystkie baseny: sportowy, łezka, morze, rwąca rzeka oraz zjeżdżalnie. Nad bezpieczeństwem czuwać będą ratownicy.

   Oprócz basenów, jak zawsze, wiele innych atrakcji: korty do tenisa i badmintona (20 i 7 zł za godzinę), miejsca do grillowania, plac zabaw, siłownia pod chmurką, leżaki, hamaki, sztuczna plaża, boiska do plażowej piłki siatkowej oraz skatepark. Będą też cztery punkty gastronomiczne. W pobliżu Arkonki dostępne są dwa parkingi: płatny (2 zł za godz.) i bezpłatny. Polecamy również dojazd rowerem, który można bezpiecznie pozostawić przy jednym z aż 100 stojaków.

    

   - Na teren obiektu wchodzimy przez bramki główne oraz dodatkowo – w weekendy – od strony parkingu - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Od 21 czerwca kasa biletowa od strony parkingu będzie czynna codziennie w godz. 10 – 16:00.

   Chcąc ułatwić sobie sprawę, bilety na Arkonkę można kupić przy pomocy aplikacji Mobilna Karta Miejska Szczecin. Ominiemy w ten sposób ewentualną kolejkę do kasy. Bilet elektroniczny należy pokazać pracownikowi ochrony  przy furtce.

   NOWOŚĆ! Aby było jeszcze wygodniej, od tego roku bilety w aplikacji można kupić na dowolny termin w całym sezonie, a nie tak jak było wcześniej, tylko na trzy najbliższe dni. Wprowadzone zostały również elektroniczne karnety.


   Ceny biletów bez zmian

   Dzieci do lat 6 oraz osoby niepełnosprawne z opiekunem z atrakcji Arkonki mogą korzystać bezpłatnie.

   - Całodniowy bilet ulgowy kosztuje 12 zł, a bilet normalny – 24 zł -  informuje Paulina Łątka. 

   Są też tańsze karnety: na 10 wejść ulgowy – 108 zł, normalny – 216 zł. Obowiązują również zniżki w ramach Szczecińskiej Karty Rodzinnej i Karty Seniora.

   Arkonka będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 10 - 19, a w piątki, soboty i niedziele do godziny 20. W sierpniu mała zmiana – we wszystkie dni tygodnia godziny otwarcia to 10 – 19.

   Sezon kąpielowy na Arkonce zakończy się 1 września.
    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!