Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Zupełnie nowa przestrzeń na osiedlu Bukowo

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   Zupełnie nowa przestrzeń na osiedlu Bukowo
   KOLONISTOW-20230510-0007.jpg
   KOLONISTOW-20230510-0017.jpg
   KOLONISTOW-20230510-0027.jpg
   KOLONISTOW-20230510-0033.jpg

   Zakończyły się prace przy zagospodarowaniu terenu zielonego wraz z budową boiska i małą architekturą przy ul. Kolonistów. Wykonawca, czyli firma PW Gretasport z Dąbrowy Górniczej zgłosiła roboty budowlane do odbiorów technicznych. To kolejny projekt realizowany w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

   Efektem kilkumiesięcznych prac jest zupełnie nowe oblicze zielonego zakątka na osiedlu Bukowo. Powstał tam pierwszy park z prawdziwego zdarzenia. Wykonano spacerowe alejki i nasadzenia, zamontowano ławeczki i elementy małej architektury. Dużym wyzwaniem dla wykonawcy była różnica poziomów, która występuje na terenie inwestycji. Aby mogło powstać boisko wielofunkcyjne i siłownia pod chmurką niezbędne było wykonanie odpowiednich zabezpieczeń i ścian oporowych. W ramach zadania powstał też wybieg dla psów, chodniki i 12 miejsc parkingowych.

   Inwestycja kosztowała 4,4 mln zł. Nadzór nad realizacją inwestycji prowadzi Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji. W najbliższych dniach rozpoczną się odbiory techniczne, które powinny potrwać kilka tygodni.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!